Komunikacja miejska w wakacje
access_time 2005-06-22 13:34:37
W związku z rozpoczynającym się od dnia 25 czerwca b.r. okresem wakacyjnym nastąpią pewne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmiany będą dotyczyć zakresu komunikacji w dni robocze.
Ze względu na przerwę wakacyjną w szkołach oraz wzmożony okres urlopowy, zmniejszają się potrzeby przewozowe.
W związku z tym wzorem lat ubiegłych na niektórych liniach wystąpią ograniczenia zakresu komunikacji.

Na okres wakacji na dni robocze opracowany został nowy rozkład jazdy linii nr „9”, który przewiduje nieznacznie mniejszą częstotliwość kursów pomiędzy szczytami przewozowymi.

Na liniach komunikacyjnych 0a, 0b, 3, 5, 8, 10, 16, 24, 25, 30, 39 , 41 i 43 niektóre kursy będą zawieszone na okres wakacji. Kursy te są oznaczone na przystankowych rozkładach jazdy dodatkowym objaśnieniem: „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

W związku z mogącymi występować okresowo wzmożonymi potrzebami przewozowymi na linii „31” kursującej pod Górę Św.Marcina, w miesiącach lipcu i sierpniu w słoneczne dni i przy upalnej temperaturze przewidywane jest uruchamianie na tej linii dodatkowych kursów, które zapewnią możliwość dogodnego dojazdu.

Od dnia 1 września 2005 r. zmiany wakacyjne przestaną obowiązywać i przywrócona zostanie komunikacja w zakresie obowiązującym przed wakacjami.
Komentarze...