Nowości w Millennium
access_time 2005-03-15 12:15:38
Nowe zapowiedzi w Kinie Millennium
[[fotka1]]ZA WSZELKĄ CENĘ - TRIUMFATOR OSCARÓW 2005
FILM ROKU – NAJLEPSZY REŻYSER


Historia 30-letniej Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać pod opiekę znanego trenera Frankie Dunna (Clint Eastwood). Ten jednak kategorycznie odmawia. Maggie zaczyna więc bez jego zgody przychodzić na treningi.(01.04 – 07.04.2005)

PACYFIKATOR

Navy Seal usiłuje się zrehabilitować po nieudanej misji. Jeden z żołnierzy Shane Wolfe – w tej roli Van Diesel - działa pod przykrywką opiekuna piątki dzieci, których mama straciła męża w tajemniczych okolicznościach.
(08.04 – 21.04.2005)

SAHARA

reż: Breck Eisner, wyst: Matthew McConaughey, Penelope Cruz, Steve Zahn. Głównym bohaterem powieści Clivea Cusslera jest Dirk Pitt, podróżnik i odkrywca. Na południu Sahary zaginęli bez wieści naukowcy ONZ, próbujący zapobiec straszliwemu kataklizmowi zagrażającemu Ziemi. Bohater próbuje wyjaśnić tajemnicę nieznanej epidemii nękającej północną Afrykę.
(15.04 – 21.04)

GENESIS
Nowe, niezwykłe dzieło twórców MIKRKOSMOSU i MAKROKOSMOSU

Mieszanka humoru i powagi, dziecinnej naiwności i filozofii – Afrykański czarownik wprowadza nas w czas narodzin świata, gwiazd, życia na Ziemi. Opowiada nam o tym, czym jest czas, materia, miłość i śmierć. Genesis to prawdziwa historia, historia nas wszystkich. Odtwórcami głównych ról są zwierzęta. Niektóre z nich można uznać za pospolite, a niektóre wydają się być jakby ściągnięte z innej ery. Nie jest to jednak film, który opowiada historie zwierząt; są one żywymi metaforami strachu czy radości, odbiciem naszego życia, naszych marzeń i koszmarów.
(22.04 – 05.05.2005)

RING 2 (lub HITCH)

reż: Hideo Nakata, wyst: Naomi Watts, Sissy Spacek,
Akcja filmu rozpoczyna się sześć miesięcy po mrożących krew w żyłach wydarzeniach w Seattle, których udziałem stali się Rachel Keller i jej syn Aidan. Aby uciec przed stale nawiedzającymi wspomnieniami, Rachel zabiera Aidana i przeprowadza się do małego miasta Astoria.
(29.04 – 05.05.2005)

KRÓLESTWO NIEBIESKIEUWAGA - MEGA HIT
reż: Ridley Scott
Orlando Bloom, Eva Green, Liam Neeson, Jeremy Irons
Epicka opowieść, której akcja rozgrywa się w XII wieku, w czasach wypraw krzyżowych. Młody wieśniak zostaje rycerzem i ratuje królestwo.(06.05 – 19.05.2005)

PIŁA
"Najbardziej elektryzujący horror 2005 roku. Kultowy film Internatów." Młody mężczyzna budzi się przykuty do rury w rozwalajacej się piwnicy. Po drugiej stronie pomieszczenia odkrywa innego przerażonego współwięźnia. Na podłodze pomiędzy nimi leży martwy człowiek w kałuży krwi, trzymający w znieruchomiałej ręce pistolet kaliber 38.
Żaden z mężczyzn nie zna przyczyny swojego porwania, chociaż coś ich łączy...

MADAGASKARUWAGA - MEGA HIT PRZEBÓJ LATA 2005
Opowieść o lwie, zebrze, żyrafie i hipopotamie, którzy uwolnieni zostają z klatek w ZOO i odesłani statkiem do swoich rodzinnych krajów. Statek, którym płyną zwierzaki, tonie i cała czwórka ląduje na Madagaskarze.
(01.07 – 15.07.2005)

Komentarze...