TZDM obiecuje asfalt
access_time 2005-09-27 02:59:28
Mieszkańcy ul. Rolniczej spotkali się z dyrektorem TZDM, Stanisławem Pyzdkiem, którego zaprosili na wspólną wizję lokalną zniszczonej ulicy. Dyrektor obiecał, że do połowy października ulica zostanie wyremontowana na najbardziej zniszczonym odcinku, a w przyszłym roku zostanie tu położony całkiem nowy dywanik asfaltowy.

O całej sprawie pisaliśmy około miesiąca temu. Ulica Rolnicza na odcinku od ul. Szujskiego w stronę garaży jest dość mocno zniszczona. Na dodatek nie ma tu chodnika, a asfaltem codziennie do Szkoły Podstawowej nr 18 chodzą dzieci z osiedla Rolnicza. Mieszkańcy skarżą się przy tym, że kierowcy jeżdżą tym fragmentem Rolniczej często jak wariaci.

 

Motorem w sprawie remontu i uporządkowania Rolniczej jest radny miejski Stefan Wrona, który poruszał tę kwestię już niejeden raz. Wczoraj udało się na Rolniczą zaprosić dyrektora Stanisława Pyzdka. W obecności mieszkańców obejrzał na miejscu zniszczony odcinek. Zapowiedział, że w październiku nawierzchnia ulicy na najbardziej zniszczonym fragmencie zostanie wyremontowana.

Według dyrektora Pyzdka, będzie jednak problem z położeniem chodnika wzdłuż Rolniczej od strony Szujskiego, bo pas drogowy jest tam po prostu bardzo wąski.

 

Mieszkańcy apelowali wczoraj także o poprawienie bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu ulicy Szujskiego z Rolniczą i na pobliskim przejściu dla pieszych. Według radnego Stefana Wrony, należy wyciąć tu fragment krzewów, które w dużym stopniu zasłaniają widoczność kierowcom wyjeżdżającym z Rolniczej na Szujskiego.

 

Pobliskie przejście dla pieszych jest natomiast bardzo niebezpieczne, gdyż kierowcy wręcz szaleją na tym odcinku ul. Szujskiego. Mieszkańcy postulują w związku z tym zamontowanie na przejściu sygnalizacji świetlnej. Obecnie jest tu jedynie żółte światło migające nad jezdnią, ale nie na wiele się zdaje.

 

(Smol)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl


Komentarze...