Rodzina Dreptaków
access_time 2005-10-03 01:03:47
"Rodzina Dreptaków" przypomina nam teksty satyryka Waligórskiego. Waligórski przekomarza się świetnie się z iluzjami socjalimu.

Rodzinę Dreptaków tworzą: Krystyna Tkacz - mama Dreptakowa, Wojciech Wysocki\Jan Janga Tomaszewski - tata Dreptak, Magdalena Smalara, Magdalena Piotrowska, Mariusz Kiljan i Paweł Tucholski- młodzi Dreptakowie. Obraz świata i nas w "Rodzinie Dreptaków" jest zawarty w jednym z dosadnych bon motów spektaklu - "Mniej dupy, więcej głowy".

Spektakl jest rubaszny i bardzo zabawny. Był w szarawej codzienności próbą wyśmiania niezbyt wydarzonych pomysłów politycznych i kulturalnych czy też raczej niekulturalnych ówczesnego reżimu.

Scenariusz warszawskiego spektaklu opracował Jerzy Satanowski. Kompozytor złożył przedstawienie z piosenek z muzyką m.in. Tadeusza Chyły - świetnego interpretatora komicznej liryki Waligórskiego i Włodzimierza Korcza. Tatę Dreptaka zagra łWojciech Wysocki. Panią Dreptakową świetnie przyjmowana na PPA Krystyna Tkacz. Gromadkę Dreptaciątek stworzy na scenie Impartu Kinga Ilgner, Magdalena Piotrowska, wrocławianin Mariusz Kiljan i Marcin Przybylski.

 

BB

Komentarze...