Piknikowa niedziela
access_time 2005-06-06 00:54:45
Piknik goni piknik. W ostatnia niedziele tarnowianie oprócz meczu żużlowego mogli wziac udziął w dwoch piknikach - nauczycielskim i rodzinnym. Rodzinny przyciągał szczególnie dzieciaki konkurencjami sportowymi, nauczycielski - konkursami i loterią fantową z atrakcyjnymi nagrodami.

Na osiedlu Westerpllatte, gdzie odbył się piknik rodzinny, rozegrano Amatorskie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Kolarstwie Górskim. Tarnowianie spóbowali też swoich sił w pierwszych zawodach wioślarstwa halowego. Walczyli o puchar "Temi". Wcale nie tak łatwo dopłynąc do brzegu (patrz zdjęcia).


Najwięcej zabawy miały dzieciaki. Konkurs biegu w workach, biegu z przeszkodami, konkurs rysunkowy, lista przebojów - we wszystkim dzieci chętnie brały udział i walczyły o pierwsze miejsca.


Jubileusz ZNP był okazją do zorganizowania festynu nauczycielskiego. Przyszli nauczyciele z rodzinami i wszyscy ci, którzy po prostu mieli na to ochotę. Najwięcej emocji budziła loteria fantowa. Można było wygrać drobne upominki, ale też atrakcyjne nagrody. "Dziennik Polski" ufundował telewizor, a senator Józef Sztorc - rower.


Jak na piknik przstało były też kiełbaski z grilla, bigos i zimne piwo. Dzieci mogły przejechać się bryczka po ulicach Tarnowa. Zabawie przygrywał zespół szantowy "The Cotton".


Pikników nadszedł czas. Lato sprzyja zabawie na powietrzu. Trzeba mieć tylko (a może aż) dobry pomysł na piknik.BBfot. Darek Górecki, BB 

Komentarze...