Pomóżmy Mareczkowi
access_time 2005-10-24 12:44:56
Mareczek Faliszek ma tylko 6 miesięcy. Mieszka w małej miejscowości pod Tarnowem. Od urodzenia przebywa w szpitalu - jest chory na białaczkę. W sierpniu tego roku trafił na Klinikę Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. To klinika, której Otylia Jędrzejczak ofiarowała złoty medal. Tu wszystkie dzieci są pod opieką prof. Alicji Chybickiej. Tarnowskie Stowarzyszenie "Kropla" wspópracuje z klinika wrocławską.

Mareczek jest po przeszczepie szpiku kostnego. Jego rodzice mają nadzieję, że przeszczep się przyjmie i już w grudniu na święta Bożego Narodzenia będą ze swoim synkiem w domu. Na razie przebywają we Wrocławiu. Mały Mareczek walczy o życie, rodzice również. Ważna i trudno to walka, bo nie jest to pierwszy przypadek białaczki u dzieci w tej rodzinie. Jeśli przeszczep szpiku nie przyjąłby się lekarze zadbali o to, by na małego Mareczka czekał już kolejny dobrany dawca.

 

Tarnowskie Stowarzyszenie "Kropla" i rodzice Mareczka zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Pobyt we Wrocławiu wiąże się z dużymi kosztami. Każda pomoc się liczy.

 

Podajemy numer konta Fundacji na Ratunek Dzieciom z choroą nowotworową przy Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu 50102052420000270200198556 z dopiskiem Marek Faliszek - przy nadawcy - "Od Kropli".

 

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na koszty pobytu i leki. Każda złotówka nie wykorzystana przez klinikę na leczenie Mareczka będzie przekazana na leczenie innego dziecka.

 

BB

Komentarze...