Zaduszki Dżemowe w Piwnicach TCK
access_time 2005-10-26 17:26:47
Wojtek Klich wspólnie z Tarnowskim Centrum Kultury już poraz 12, w wigilię Wszystkich Świętych, zaprasza sympatyków dobrej muzyki do Piwnic TCK.
Wszystko zaczęło się w 1994 r., w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla - lidera grypy Dżem. W hołdzie temu charyzmatycznemu artyście zorganizowano w TCK pierwszy koncert - a  ponieważ był to czas zaduszkowy nadano mu nazwę Zaduszki.

Resztę tytułu wypełniła nazwa zespołu, z którym Ryszard Riedel objechał całą Polskę wzdłuż i wszerz grając tysiące koncertów w wielkich miastach i małych dziurach - w halach widowiskowych i na morskich plażach.

Wszyscy którzy choć raz uczestniczyli w tych koncertach wiedzą jaką zarażały wolnością, niezwykłą atmosferą - bluesem, rockiem i reggae. Ta mieszanka trzech stylów muzycznych stała się wizytówką muzyczną grupy i w pełni wyjaśniała jej nazwę.

Dzisiaj, kiedy Riedla nie ma już w zespole, wciąż czuć w nim jego ducha, a jego następcy i starzy przyjaciele zaszczycali swoją obecnością na kolejnych imprezach zaduszkowych.

Tegoroczne Zaduszki Dżemowe odbędą się 31 października o godz. 20:00 w Piwnicach TCK. W programie wieczoru oprócz legendarnych utworów zespołu Dżem, Wojtek Klich z zespołem oraz jego goście wykonają standardy rockowe i bluesowe nieżyjących już wielkich artystów. Im wszystkim zadedykowany będzie ten koncert.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w przedsprzedaży w kasie Tarnowskiego Centrum Kultury.%%br%%

C.Ch.
Komentarze...