Pole Nadziei
access_time 2005-10-24 12:54:12
Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Tarnowie dr Krzysztof Pawłowski w najbliższą środę zainauguruje przystąpienie uczelni do programu Pola Nadziei. Ks. Jerzy Berdychowski, opiekun Hospicjum Domowego w Tarnowie i Rektor WSB wraz ze studentami posadzą na terenie campusu cebulki żonkili. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.
 hspace=Do kolejnej edycji „Pól Nadziei” organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie zgłosiło akces 31 hospicjów. Celem programu jest szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.
 
Ogólnopolska Kampania Pól Nadziei rozpoczęła się na początku października przez tworzenie pól, ogrodów lub kwietników żonkilowych. Pola Nadziei powstają w parkach i zieleńcach, a także w ogródkach szkolnych czy rabatach przed siedzibami władz. Wiosną, kiedy żonkile zakwitną będą zbierane fundusze dla Hospicjum. Ofiarodawcy otrzymają żonkilową pamiątkę.
 
Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie www.polanadziei.pl
 
 
BB 
Komentarze...