Wziąłeś moje miejsce - weź moje kalectwo
access_time 2005-10-27 17:14:43
Czy naprawdę chciałbyś być na moim miejscu? To hasło Kampanii Parkingowej, która ma na celu zwrócenie uwagi na problem zajmowania miejsc parkigowych przeznaczonych tylko dla niepełnosprawnych. Uwaga kierowcy! Tarnów podjął inicjatywę i tarnowscy strażnicy miejscy będą kontrolować miejsca parkingowe i karać kierowców za łamanie przepisów.

Zgodnie z polskim ustawodawstwem prawo do parkowania na specjalnie oznakowanych miejscach do parkowania mają tylko osoby posiadające kartę parkingową. Jest ona przyznawana osobom o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Pomimo jasno określonych przepisów prawo to nie jest jednak respektowane.

 

Tarnowscy kierowcy również nie przestrzegają przepisów. Niepełnosprawni potwierdzają, że często zdarza się, iż parkingi przenaczone tylko dla nich są zajęte. Kierowcy parkują tam świadomie, nie mogąc znależć wolnego miejsca gdzie indziej.

 

Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych najczęściej oznakowane są tylko kopertą a nieliczne parkingi w Tarnowie, jak na przykład parking przy markecie "ALMA", posiadają również tabliczki z napisem "Wziąłeś moje miejsce - weź moje kalectwo". Może takie poruszające słowa wpływałyby na kierowców, którzy nie zważają na przepisy. Karą za zajęcie parkingowego miejsca dla inwalidy jest mandat w wysokości od 50 do 100 złotych., ale widocznie taka kwota nie odstrasza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze...