Bezcenne informacje
access_time 2005-10-28 23:12:02
Biblioteka Małoplskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej uzyskała dostęp do komputerowej bazy danych Global Market Information Database (GMID). Informacje zawarte w GMID pozwalają na tworzenie analiz, raportów czy prognoz gospodarczych dotyczących rynków handlowych całego świata. Z bazy będzie można korzystać nieodpłatnie przez dwa tygodnie od 2 listopada.

Biblioteka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie (ul. Waryńskiego 14) zaprasza studentów, pracowników naukowych, biznesmenów do korzystania  z dostępu testowego do światowej bazy danych firmy Euromonitor International: Global Market Information Database.

 

Baza  oferuje użytkownikom dostęp do szeroko pojętej informacji ekonomicznej i marketingowej. Łączy źródła ekonomiczne, biznesowe, socjologiczne i demograficzne. Zawiera dane archiwalne (od 1977) i prognozy. Pozwala konstruować własne analizy poszczególnych rynków, branży czy firm.

 

Jak podkreśla Lidia Matuszewska, kierownik biblioteki taka okazja trafia się niezwykle rzadko. Zwykle dostęp do bazy to wydatek  liczony w tysiącach EURO rocznie. "Jestem przekonana, że informacje przez nas udostępnione pomogą doktorantom, osobom planującym rozwój firm czy po prostu pragnącym zobaczyć jak kształtuje się handel i gospodarka światowa" - stwierdza Lidia Matuszewska. 

Komentarze...