Prezydent – Przyjacielem Architektury
access_time 2005-10-28 23:16:44
Małopolska Okręgowa Rada Izby Architektów przyznała Prezydentowi Mieczysławowi Bieniowi tytuł "PRZYJACIELA ARCHITEKTURY". Oprócz Prezydenta Tarnowa wyróżniono także: Janusza Sepioła, Marszałka Województwa Małopolskiego i Janusza Michalczaka, redaktora "Dziennika Polskiego".

Prezydent otrzymał wyróżnienie m. in. „za promocję architektury oraz działania podejmowane na rzecz podnoszenia jej jakości, za docenianie znaczenia piękna w naszym życiu i stwarzanie klimatów przyjaznych kreatorom otaczającej nas przestrzeni”.

 

Tytuły "PRZYJACIEL ARCHITEKTURY" zostały przyznane po raz pierwszy, a wręczenie dyplomów odbędzie się 28. października 2005, w budynku Auditorium Maximum, przy ul. Krupniczej 35 w Krakowie, podczas uroczystego otwarcia wystawy projektów nagrodzonych i wyróżnionych w konkursach architektonicznych w latach 2002 – 2005.

 

Wystawa, podobnie jak prezentacje projektów, opracowywanych przez członków MpOIA (Małopolska Okręgowa Izba Architektów) oraz Seminarium dotyczące Sędziów Konkursowych z udziałem przedstawicieli ACE, odbywają się w ramach organizowanych już po raz trzeci Małopolskich Dni Architekta.

 

 

Komentarze...