Pamiętamy o tych, którzy odeszli...
access_time 2005-11-01 02:01:16
Dzisiaj Dzień Wszystkich Świętych. Wspominamy tych, którzy odeszli z naszych rodzin. Zapalamy świeczkę i składamy kwiaty na grobach. W tym roku na naszych cmentarzach będą zbierane pieniądze na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Pakistanie.

Na tarnowskich cmentarzach będą prowadzone zbiórki pieniędzy. Kwestować będą członkowie i przyjaciele Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich. Dzięki pieniądzom przekazanym ze zbiórek ostatnich trzech lat na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie został odnowiony grobowiec rodowitgo tarnowianina - Tadeusza Rutowskiego.

 

Na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków kwestwać będą Członkowie Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie. Wolontariusze to politycy, nauczyciele, lekarze, dziennikarze, prawnicy i ludzie kultury. Każdy kto wrzuci datek, otrzyma pamiątkową zakładkę do książki.

 

O pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Pakistanie apelował biskup tarnowski Wiktor Skworc.  Zbiórka pieniędzy na ten cel zostanie połączona z kwestą na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Połowa zebranej kwoty zostanie przekazana na pomoc ofiarom kataklizmu. Pieniądze będą zbierać klerycy tarnowskiego seminarium.

 

Diecezja tarnowska zebrała 502 tys. zł na pomoc dla głodujących mieszkańców Nigru.

 

BB

 


 

 


Komentarze...