W tym roku pożegnaliśmy...
access_time 2005-11-01 02:38:11
W tym roku odszedł od nas Największy Polak - Jan Paweł II. Pozostawił po sobie Słowa, którymi żyjemy. Mówił "Nie lękajcie się przyjąć Chrystusa do swej codziennej pracy. Nie lękajcie się przyjąć Go do swego "świata". Wtedy bowiem świat ten stanie się prawdziwie ludzki". Wpomnijmy innych, którzy odeszli...

 hspace=Pożegnaliśmy również Brata Rogera - duchownego protestanckiego, złożyciela i przeora ekumenicznej wspólnoty z Taize. To brat Roger powtarzał, że Bóg kocha nas miłością nieskończoną, miłością, która nie wyklucza nikogo, akceptuje nas takimi, jakimi jesteśmy, miłością bez granic.

 

Wśród zmarłych w tym roku są również Zdzisław Beksiński - polski malarz, fotografik, rzeźbiarz, z wykształcenia architekt. Zajmował się wyłącznie malarstwem, które utrzymane jest w atmosferze fantastyki i niepokoju. Przedstawiał wizje niepokoju artysty.

 

Odszedł też Grubba Andrzej tenisista stołowy. Uznawany za najwybitniejszego zawodnika w historii tenisa stołowego tenisa w Polsce. Olimpijczyk z Seulu, Barcelony, Atlanty. Zdobywca Pucharu Świata.

 

Wśród nasnie ma Jana Nowaka-Jeziorańskiego dziennikarza, pisarza i działacza politycznego. Był kurierem i emisariuszem Komendanta Głównego Armii Krajowej do rządu polskiego w Londynie. Po wojnie osiedlił się w Londynie i związał z ugrupowaniem Niepodległość i Demokracja. Pracował w Polskiej Sekcji Radia BBC w Londynie i współpracował z radiem Wolna Europa. Odznaczony został m.in. Orderem Virtuti Militari (1944), amerykańskim Medalem Wolności (1996), Orderem Orła Białego, Krzyżem Walecznych. W 2002 został laureatem Diamentowego Mikrofonu, nagrody Polskiego Radia dla najwybitniejszych postaci radiowych.

 

Każda z tych osób pozostawiła ślad...

Komentarze...