Michał Żebrowski zainauguruje V Festiwal Filmowy Vitae Valor
access_time 2005-11-25 00:31:12
8 grudnia br. rozpocznie się w Tarnowie i potrwa do 15 grudnia br. V Festiwal Filmowy „Vitae Valor”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”. Patronat nad Festiwalem objął Biskup Tarnowski Wiktor Skworc oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.

Tradycyjnie w programie znajdą się filmy ilustrujące poszczególne tematy tegorocznej imprezy, wśród których główne to: „Przywracać nadzieję” (o nadziei w życiu człowieka) i „Gdy nadchodzi jesień…” (starość i sytuacja ludzi w podeszłym wieku). Odbędzie się również retrospektywa twórczości laureatów tegorocznej edycji „Vitae Valor”: Jerzego Stuhra (w dziedzinie fabuły) i Marcela Łozińskiego (w dziedzinie krótkiego metrażu).

 

Organizatorzy przygotowali również szereg imprez towarzyszących, które będą mieć miejsce w kinie „Marzenie”. 

 

 

Z pewnością atrakcją dla tarnowskiej publiczności będzie spotkanie z Michałem Żebrowskim bezpośrednio po przedstawieniu.
Bilety na monodram „Doktor Haust” w cenie 30 zł już można kupować w Stowarzyszeniu Akademickim „Tratwa” (ul. Legionów 30, II piętro, pok. 2.9, tel. 0-14  631-73-90) lub w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego (ul. Mickiewicza 4, tel. 0-14  622-12-51, 622-12-52).

Komentarze...