Sukces Leliwa Jazz Band
access_time 2005-11-29 08:49:54
Tarnowski zespół Leliwa Jazz Band, na codzień działający przy Tarnowskim Centrum Kultury, zdobył pierwsze miejsce w II Konkursie Jazzu Tradycyjnego im. Bogdana Styczyńskiego w Warszawie. Nie jest to pierwsza nagroda na koncie tej grupy. Powstały w 1989 roku zespół może się pochwalić także wyróżnieniem zdobytym w konkursie Złota Tarka z 2004 roku.
Zorganizowane przez Fundację  Debiutu Autorskiego i Mazowieckie Centrum Kultury przesłuchanie odbyło się 10 listopada w Warszawie. Przewodniczącym jury był wybitny polski pianista jezzowy, zdobywca wielu nagród, zapraszany do współpracy przez wielu wspaniałych i uznanych artystów, Pan Andrzej Jagodziński. W finałowym przesłuchaniu, oprócz tarnowskiej ekipy, udział wzięły następujące zespoły: Trio Siergieja Wowkotruba z Częstochowy, Swing Thing z Warszawy i IKS Band z Rzeszowa. Równorzędne pierwsze miejsce zostało przyznane Leliwa Jazz Band i grupie z Częstochowy, natomiast wyróżniony został rzeszowski IKS Band.

Poza tymi sukcesami, tarnowski zespół wziął udział w krakowskich Jubileuszowych 50. Krakowskich Zaduszkach Jazzowych, które są najstarszym festiwalem jazzowym w Europie i drugim na świecie. W koncertach zawsze bierze śmietanka światowego  jazzu, z różnych krajów.

mat

%%br%%
Komentarze...