Narkotyki w woreczkach
access_time 2005-12-01 12:30:30
Niemal każdego dnia policjanci w Tarnowie wpadają na trop przestępstw narkotykowych. Coraz częściej ich sprawcami są nieletni, posiadający przy sobie pewne ilości środków odurzających. Za samo posiadanie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Poźnym wieczorem patrol policji skontrolował trzech młodych mężczyzn, którzy znajdowali sie w peugeocie zaparkowanym na ul. Szpitalnej. Okazało sie, ze trzech mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej w wieku 21 lat ma przy sobie 4 woreczki z marihuaną o łącznej wadze 4 g. Wczeąniej na ul. Warzywnej zatrzymano 22-letniego mieszkanca Tarnowa, przy którym znaleziono 5 woreczków z amfetamina. Narkotyki wążyły 5 gramow.

W tym roku w Tarnowie i pow. tarnowskim odnotowano już ok. 300 przestępstw narkotykowych - większość z nich dotyczyła posiadania środków odurzających. Niepokojące jest zwłaszcza to, iż w tego rodzaju przestępstwa zamieszanych jest coraz wiecej osób nieletnich, w tym roku jest 125 takich przypadków. Bywa, że chodzi nawet o uczniow klasy szóstej szkoły podstawowej.

 (ziob)

Dziennik Polski

www.dziennik.krakow.pl

%%br%%
Komentarze...