Nadzieja dla Hospicjum
access_time 2005-12-06 15:06:30
Rektor Wyższej Szkoły Biznesu dr Krzysztof Pawłowski z ks. Jerzym Berdychowskim i studentami zasadzili cebulki żonkili tworząc "Pole Nadziei". Przed budynkiem uczelni zostanie zasadzonych 2 tysiące cebulek. Żonkile to symbol nadziei. Na wiosnę woluntariusze będą sprzedawać kwiaty a dochód przekażą na rzecz hospicjów.

 hspace="Tworzymy pola nadziei.Jest to akcja hospicyjna prowadzona od kilku lat na terenie Polski, szczególnie południowej. Akcję rozpoczęło Hospisjum św. Łazarza w Krakowie. W Tarnowie włączyliśmy się po raz pierwszy w tę akcję - informuje ks. Jerzy Berdychowski, opiekun Hospicjum Domowego. Odzew ze strony szkół jest imponujący, bo włączyło się w tę akcję 12 szkół i 4 przedszkola. W Tarnowie zastanie zasadzonych dwanaście tysięcy cebulek. Mamy nadzieję, że wszystkie zakwitną na wiosnę i wówczas będziemy je zrywać i z woluntariuszami kwestować na rzecz hospicjum. Kto włączy się w tę akcję dostanie na pamiątkę żonkil" - dodaje ks Berdychowski.

 

Ks. Berdychowski podkreślał, jak ważną sprawą jest dawanie nadziei ludziom w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Takimi osobami są Ci, których dotknęła choroba nowotworowa i znajdują się w hospicjum. Nie tylko oni potrzebują wsparcia i nadziei, ale również ich rodziny.

 

"Cieszę się, że tak licznie włączyliśmy się w tę akcję" - podkreśla ks. Berdychowski.

 

bbb

 

Komentarze...