Świąteczna wystawa w Galerii Hotelu Tarnovia
access_time 2005-12-08 18:51:41
Jeszcze przez kilka dni w holu "Hotelu Tarnovia" można oglądać wystawę prac plastycznych znanych tarnowskich artystów. Na wystawie zostało zaprezentowanych kilkadziesiąt obrazów olejnych oraz akwarel głównie o tematyce pejzażowej autorstwa Jana Matrasa i Jaceka Wróbla.

Prace można zakupić a ceny prac już od 150 zł. Wystawa organizowana jest pod patronatem Galerii Miejskiej Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

 

Jan Matras od lat związany z tarnowskim środowiskiem artystycznym, zrealizował liczne wystawy indywidualne, uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i plenerach malarskich bierze czynny udział w życiu kulturalnym Miasta Tarnowa. Jan Matras to niewątpliwie mistrz akwareli, w których osiągnął prawdziwe mistrzostwo, równie interesujące są jego realizacje wykonane technika olejną, mocne w kolorze o syntetycznej i subtelnej kompozycji.

 

 hspace=Jacek Wróbel urodził się w 1960r. W Tarnowie. Ukończył Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne Konserwacji Dzieł Sztuki. Prowadzi działalność twórczą w zakresie różnych dziedzin malarstwa i rysunku, konserwacji zabytków. Zorganizował 10 wystaw indywidualnych, oraz uczestniczył w 33 zbiorowych, w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). W 1998 r. Przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Tarnowie.

 

 

Komentarze...