King Kong w Millennium już dziś...
access_time 2005-12-14 10:31:51
Kino Millennium zaprasza wszystkich miłośników kina i nie tylko, na tegoroczny zimowy hit jakim jest 'King Kong' reżysera Peter'a Jackson'a. Seans trwa do 5 stycznia 2006. Cena pojedynczego biletu dla grup zorganizowanych - 11 zł, pojedyncze - 13 zł.

King Kong (14.12.2005 - 05.01.2006)

Jest rok 1933. Aktorka wodewilowa Ann Darrow - znajduje się jak większość nowojorczyków w czasach Wielkiego Kryzysu - bez środków do życia. Kiedy bardzo głodna, usiłuje ukraść jabłko z ulicznego straganu, zostaje - także w dosłownym znaczeniu - uratowana przez filmowca Carla Denhama. Carl, reżyser i poszukiwacz przygód, wykradł właśnie z przed nosa grożącym obcięciem funduszy producentom, jedyną istniejącą kopię swojego nieukończonego filmu. Chociaż główna aktorka właśnie wycofała się z udziału w projekcie,Carl ma nadzieję, że właśnie Ann będzie skłonna ją zastąpić.

 

 

Reżyseria: Peter Jackson

Scenariusz: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens

Obsada: Naomi Watts, Fay Wray, Jack Black, Adrien Brody, Robert Armstrong, Bruce Cabot, Frank Reicher

Gatunek: film przygodowy

Czas trwania: 188 min.

 

 

 =
Urodzony  31 paździrnika 1961 r., Pukerua Bay, North Island, Nowa Zelandia. Trzykrotny zdobywca Oskara Peter Jackson, którego trylogia Władca pierścieni (The Lord of the Rings) tworzy już współczesny kanon kina, zrealizował własną wizję jednego z największych klasyków ekranu: King Konga.

Przyjmując na siebie obowiązki reżysera, producenta i scenarzysty, Jackson podjął się trudnego zadania ponownego pokazania na ekranie historii,

która stała się nieśmiertelna już w momencie swojej premiery tj. w 1933 roku.

 

Wtedy właśnie poszukiwacze przygód i filmowcy, Merian C. Cooper i Ernest B. Schoedsack po raz pierwszy pokazali widzom gigantyczną małpę siedzącą na szczycie Empire State Building i starającą się uchronić swoją piękną towarzyszkę przed atakiem dwupłatowców. Jackson odświeża nieco tragiczną historię miłosną pięknej i bestii wzbogacając swój film o sporą dawkę akcji, przejmującą dozę humanizmu i oddaje do dyspozycji widzów King Konga będącego dziełem wielokrotnie nagradzanych Oskarem specjalistów ds. efektów specjalnych z firm Weta Digital Ltd. i Weta Workshop Ltd.

 

King Kong jest spełnieniem marzeń reżysera, który zaadaptował najefektowniejsze elementy oryginału i doprowadził je do wizualnej perfekcji wykorzystując umiejętności świetnie dobranej obsady aktorskiej i ekipy realizacyjnej. Czarno - biały film z 1933 roku zmienił życie młodego Nowozelandczyka, Petera Jacksona.

 

Po raz pierwszy zobaczyłem King Konga w telewizji, kiedy miałem jakieś 8 lat. Zrobił na mnie olbrzymie wrażenie i zdecydowałem, że chcę zostać reżyserem. Pomyślałem, 'Chcę robić filmy. Właśnie takie jak King Kong' - wspomina Jackson.

 

Wybór King Konga jako przepustki do świata filmu świadczy o olbrzymiej wyobraźni, jaką Jackson był obdarzony już jako dziecko. Film wytwórni RKO z 1933 roku, był majstersztykiem pod względem efektów wizualnych (animacja wykorzystująca zdjęcia poklatkowe, obrazy na szkle, makiety z bardzo szczegółowymi miniaturami). Podczas pierwszego okresu wyświetlania, film pobił rekordy oglądalności i zarobił dla pogrążonej w problemach finansowych wytwórni RKO ponad 1,75 mln USD.

 

Film King Kong był z przerwami wyświetlany w kinach aż do lat 50-tych XX wieku. Kulturowe znaczenie mitycznej opowieści, prawie 70 lat po premierze, przez cały czas pobudza wyobraźnię historyków, artystów i autorów. Będąc już dojrzałym filmowcem, Jackson nareszcie był gotów, aby podjąć się realizacji King Konga.

Oryginalny King Kong z 1933 roku jest moim ulubionym filmem. Właśnie dlatego zawsze pragnąłem zrobić jego remake. Pomyślałem, że ta wspaniała historia opowiedziana przy użyciu dostępnych dzisiaj technik, może okazać się czymś zachwycającym. Tak naprawdę, wydaje mi się, że realizuję King Konga po prostu jako fan, który chce zobaczyć tę opowieść na ekranie w zaawansowanej technologicznie wersji.'

%%br%%

 

 

Oto krótka charakterystyka aktorów.

 

 

 =

Naomi Watts - urodzona 28 sierpnia 1968 roku, Shoreham, Anglia, Wielka Brytania. Córka Petera Wattsa, człowieka, który przez wiele lat pracował jako członek ekipy technicznej zespołu Pink Floyd.

 

Jako czternastolatka wraz ze swoją matką Naomi wyjechała do Australii. Tutaj po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą - razem z Nicole Kidman zagrała w telewizyjnej reklamie. Na ekranie kinowym Naomi zadebiutowała jako 18-letnia dziewczyna. Zagrała wówczas małą rólkę w filmie pt. 'For Love Alone' u boku Sama Neilla i Hugo Weavinga.

 

Jedną z ważniejszych kreacji w jej karierze aktorki jest rola, którą zagrała w zrealizowanym przez Davida Lyncha filmie pt. 'Mulholland Drive'. Potem posypały się aktorskie propozycje i udział w takich filmach jak: 'The Ring', 'Ned Kelly', 'Rozwód po francusku', '21 gramów' (nominacja do Oscara), 'We Don't Live Here Anymore', 'Stay', 'I Heart Huckabee's' oraz w 'The Ring 2'.

 

 

 

 =

Jack Black - ur. 28 sierpnia 1969 r., Hermosa Beach, Kalifornia, USA. Jest znakomitym aktorem jak i muzykiem i liderem rockowo-folkowego zespołu Tenacious D, którego album został wydany jesienią 2001 roku przez Epic Records. Ostatnio grupa zakończyła tournee, podczas którego wystąpiła z Weezer i Kid Rock. Black jest wokalistą rockowo-folkowej grupy Tenacious D, której pierwszy album ukaże wkrótce nakładem wytwórni Epic Records. Zespół pojawił się także w krótkim reportażu wyprodukowanym przez HBO.

 

Wystąpił w takich filmach jak świetnie przyjęta przez krytyków produkcja Stephena Frearsa 'Przeboje i podboje' (High Fidelity), w której zagrał Barry’ego, sarkastycznego pracownika sklepu muzycznego prowadzonego przez Johna Cusacka. Ta przełomowa rola przyniosła mu nominacje do nagród American Comedy oraz Blockbuster Entertainment w kategorii dla Najlepszego Aktora Drugoplanowego.

 

W 2002 roku, Black był współprowadzącym ceremonię rozdania nagród filmowych MTV - wspólnie z Sarah Michelle Gellar. Black pojawił także w 'Szkole rocka', 'Envy', w filmie braci Farrelly 'Płytki facet' z Gwyneth Paltrow, 'Orange County' w reżyserii Jake’a Kasdana 'Zero Effect' na podstawie scenariusza Mike’a White 'Chuck & Buck'. Inne filmy w jego dorobku to 'Twarda laska' z Jasonem Biggsem i Stevem Zahnem, niezależny dramat 'Jesus’ Son' z Billy’m Crudupem, 'Bob Roberts' Tima Robbinsa.

 

 

 =

Adrian Brody -  urodził się i wychował w Nowym Jorku 14 kwietnia 1973r.,  gdzie w wieku 12 lat uczęszczał na kursy sztuki aktorskiej urządzanej przez American Academy of Dramatic Arts w każdy sobotni poranek. W wieku lat 13 udało mu się dostać główną rolę w filmie fabularnym pod tytułem 'Home at Last'. Tego samego roku Brody został przyjęty na kurs aktorski w prestiżowej szkole Performing Arts w Lincoln Center.

 

W następnym roku przeniósł się do Los Angeles, po tym jak Mary Tyler Moore wybrała go do roli pasierba w sitcomie 'Annie McGuire'. W 1989 roku, Brody wrócił do Nowego Jorku i po paru występach (między nimi mała rola w wyreżyserowanej przez Francisa Forda Coppolę części serii 'New York Stories') został wybrany do roli seksownego i obrotnego Lestera w filmie Stevena Soderbergha 'King of the Hill'.

 

Do jego innych filmowych ról należą: 'The Last Time I Committed Suicide' gdzie pojawił się przy boku Keanu Reevesa, Thomasa Jane oraz Claire Forlani, Erica Brossa, dramat 'Ten Benny' i opowieść z II wojny światowej Terrenca Malika 'Cienka czerwona linia'.

 

Zagrał rolę Władysława Szpilmana w filmie 'Pianista' Romana Polańskiego. Za tę kreację otrzymał Oscara oraz liczne inne aktorskie wyróżnienia.

 

 

%%br%%

 

 Zapraszam, do obejrzenia galerii filmu King Kong.

 

 

 

C.Ch.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze...