Vitae Valor - czas się rozstać
access_time 2005-12-15 02:05:34
Tegoroczny Festiwal Filmowy Vitae Valor nieuchronnie zbliża się do końca. Czwartek będzię ostatnim dniem projekcji filmowych. Widzowie zobaczą "Historie miłosne" i "Zatańcz ze mną". Ponadto odwiedziny tarnowskiej publiczności złoży Jerzy Stuhr!

%%br%% Filmowy dzień zainaugurują "Historie miłosne" Jerzego Stuhra. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu i znakomitym polskim aktorem. Relację ze spotkania już wkrótce zobaczymy na naszym portalu.


 hspace=Ostatnią projekcją V Festiwalu Vitae Valor będzie film "Zatańcz ze mną". Akcja filmu  rozgrywa się w Chicago. John Clark (Richard Gere) jest szanowanym biznesmanem, ma wspaniałą żonę Beverly (Susan Sarandon) i kochającą rodzinę. Każdego dnia jadąc do pracy widzi czarującą młodą nauczycielkę tańca (Jennifer Lopez) przez okno sali tanecznej. Pewnego dnia zafascynowany nauczycielką John wyskakuje z pociągu i zapisuje się na lekcje tańca w nadziei, że pozna piękną dziewczynę. Ku swojemu zdziwieniu, zamiast pod skrzydła Pauliny trafia do grupy starej panny Mitzi (Anita Gillette). Co gorsza kiedy w końcu spotyka Paulinę, ta przyjmuje go bardzo chłodno mówiąc, że ma nadzieję, że przyszedł tu uczyć się tańca, a nie szukać dziewczyny. John kontunuuje jednak naukę i wkrótce odkrywa, że taniec jest jego pasją. Postanawia trenować, aby wziąć udział w największym w Chicago konkursie tańca. Przyjaźń pomiędzy Johnem i Pauliną zaczyna rozkwitać, a zapał z jakim mężczyzna podchodzi do tańca na nowo rozpala w Paulii miłość do tańca. Ale czym więcej czasu John spędza poza domem, tym bardziej podejrzliwa staje się jego żona. W końcu Beverly postanawia wynająć detektywa, który ma sprawdzić czy oby John nie ma romansu...
Szkoda, że czas tak szybko płynie i to już ostatnie projekcje. Pozostaje nadzieja, o której tyle mówiło się na tym festiwalu, tym razem to nadzieja na kolejny, tak wspaniały, albo jeszcze lepszy festiwal VITAE VALOR. Brawo "Tratwa"!
Komentarze...