Potrącił dzieci na pasach
access_time 2005-12-15 01:46:27
Wczoraj o godzinie 7.40 w Ładnej, na odcinku drogi krajowej nr 4, doszło do groźnego wypadku, w którym rannych zostało dwoje dzieci.

Przez przejście przez jezdnię, znajdujące się w pobliżu huty szkła, przechodziła 8-osobowa grupka dzieci. Szły one do szkoły. Przed przejściem zatrzymał się jadący od strony Pilzna pojazd, ale w tym samym czasie podążający w przeciwną stronę renault megane wjechał na pasy i potrącił dwoje dzieci. Piętnastoletnia uczennica doznała urazu kolana i stłuczenia głowy, a 10-letni chłopiec wstrząśnięcia mózgu. Oboje zostali odwiezieni do szpitala w Tarnowie.

 

Kierowca renault, mieszkaniec okolic Dębicy, był trzeźwy. Ranne dzieci miały wyjątkowego pecha, ponieważ dzisiaj, o godzinie 11, na przejściu dla pieszych, na którym doszło do wypadku ma zacząć działać sygnalizacja świetlna. Okazuje się, że zarządca drogi (krakowski oddział GDDKiA) zamontował sygnalizację po dwóch latach monitowania w tej sprawie m.in. ze strony policji. Odcinkiem K4 w Ładnej każdej doby przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów, przejście z jednej strony szosy na drugą bywa bardzo niebezpieczne. Nieraz dochodziło do wypadków. O sygnalizację na pasach starano się dlatego, ponieważ w ciągu dnia w tym rejonie odbywa się wzmożony ruch pieszych. W pobliżu znajdują się huta szkła oraz szkoła. Duże kłopoty mieli również kierowcy, którzy z pobocznych dróg (od strony Skrzyszowa i Woli Rzędzińskiej) chcieli włączyć się do ruchu na głównej szosie.

 

(ziob)

 

Dziennik Polski

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...