Wartościowo i różnorodnie - sonda
access_time 2005-12-15 02:04:25
"Vitae Valor" zbliża się ku końcowi. Wrażenia po obejrzeniu filmów bywały różne. Postanowiliśmy więc zapytać widzów, jak podoba im się Wartość Życia przekazywana w wybranych przez organizatorów obrazach tegorocznego festiwalu.

- W trakcie festiwalu widziałem tylko dwa filmy i muszę przyznać, że jeden z nich - "Dom z piasku i mgły" - wywarł na mnie duże wrażenie. Ten film był naprawdę bardzo dobry. Podobno rewelacyjnym filmem był także "Oskar", ale niestety nie udało mi się go zobaczyć.

 

- "Vitae Valor" to doskonała okazja do tego, by zwrócić uwagę tarnowskich widzów w stronę kina i zapoznać ich także z filmami krótkometrażowymi. Emisja tego typu filmów przed dłuższymi projekcjami jest świetnym pomysłem, którego serdecznie gratuluję organizatorom.

 

- Festiwal proponuje spotkania z ciekawymi ludźmi, żałuję tylko, że do kilku z zaplanowanych spotkań nie doszło. Może uda się to w następnym roku.

 

- Rewelacyjny dobór filmów, z których każdy zawiera w sobie element tematu tegorocznego festiwalu: "Starość i nadzieja" - nic dodać, nic ująć.

 

- Prezentowane filmy dają dużo do myślenia, ukazują różne doświadczenia i poglądy na świat. Łączą w sobie wrażliwość i piękno.

 

- W tych dniach w kinie "Marzenie" można istotnie zobaczyś prawdziwą wartość życia, zastanowić się nad jego sensem. Jestem pod głębokim wrażeniem.

 

- Przeważa ambitne kino, choć chyba każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

 

Jak widać chyba niekonieczne jest pytanie czy organizowanie VI Festiwalu "Vitae Valor" 2006 ma sens.

A jak na festiwal VV patrzą internauci?

 

Karolina Gorczyca

Komentarze...