Gollobowie, Dryml, Hlib i tarnowski trzon
access_time 2005-12-16 15:21:19
W Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Tarnowa, Prezesa ŻSSA Szczepana Bukowskiego i trzonu tarnowskiego składu żużlowego z prasą i kibicami "czarnego sportu". W trakcie tej konferencji prasowej, na umowach podpisy złożyli Tomasz Gollob i Paweł Hlib, którego przejście zapowiadano już od dawna (w poprzednim roku Unia także miała ochotę na ten transfer, jednak gorzowski junior wstrzymał się ze względu na możliwy awans Stali).
%%br%%Wszystkich obecnych, czyli większość tarnowskich mediów plus spore jak na ta pore dnia grono kibiców zostało przywitane przez Prezydenta Miasta Tarnowa Pana Mieczysława Bienia. Zapewnił on, że sprawa sponsorów, którzy w nadchodzącym sezonie będą się zajmować tarnowską ekipą jest już niemal rozstrzygnięta, natomiast trwają rozmowy kto ma być tym najważniejszym ogniwem, w napędzającej maszynie. Niestety w związku z tym nie można na dzień dzisiejszy przedstawić szczegółowych umów.

Jednak najważniejszym wydarzeniem było podpisanie kontraktu przez Pawła Hliba i braci Gollobów. Co prawda z najlepszej polskiej pary pojawił się tylko Tomasz, ale w pełni reprezentował interesy  Jacka. Wiadomość ta bardzo cieszy, gdyż  zmianie ulega jedynie wzmocnienie pary juniorów, zaś sam trzon nie zmieni się.

Unia postanowiła także prowadzić rozmowy z Lukaszem Drymlem, który ma być wzmocnieniem naszego teamu na 5-7 meczy, w zależności od potrzeb. Podobnie jest ze Scottem Nichollsem, z którym obecnie trwają rozmowy. Miałby on być zawodnikiem rezerwowym za Tonego Rickardssona. Tarnowska ekipa jak widać nadal podtrzymuje swoje stanowisko w stosunku do ilości obcokrajowców i nie zamierza się rzucać w wir dream team'ów złożonych z niemal samych obcokrajowców.

Z ust kapitana naszego zespołu, Tomasza Golloba, nie można było usłyszeć zapewnień dotyczących kolejnego tytułu DMP. Jak sam powiedział, nie ma sensu wypowiadać się w takim charakterze, wszystko okarze się na torze. Jednocześnie zapewnił, że poziom jego przygotowań do tego sezonu jest znacznie lepszy i ma nadzieję na bardziej udany początek rozgrywek.

Podobnie wypowiadał się na temat swoich przygotowań Stanisław Burza, z którym później udało nam się porozmawiać. Wywiad ten opublikujemy w osobnym temacie.

O opisanie swojego nastroju poproszono Pawła Hliba, najnowszy nabytek Jaskółek. Zawodnik jest bardzo zadowoly zarówno z warunków kontraktu, jak i możliwości szkolenia się u boku najlepszych zawodników w kraju. W przyszłym sezonie ma być podporą w pierwszych biegach, gdzie walka okazuje się bardzo ważna w perspektywie całości spotkania.

mat
Komentarze...