Zabrakło dwóch zapisów
access_time 2006-01-03 19:04:48
Na ostatniej sesji radni miejscy Tarnowa nie przyjęli na razie uchwały mówiącej o tym, aby pieniądze wypracowane w szkołach nie musiały być odprowadzane do budżetu miasta, ale od razu pozostawały do dyspozycji dyrektorów szkół. - Do uchwały muszą zostać wprowadzone poprawki i powinna zostać przegłosowana na najbliższej sesji - mówi pomysłodawca projektu uchwały, radny Jacek Nowicki.

Jak tłumaczy Jacek Nowicki, w projekcie uchwały znalazły się dwa błędy, które należy skorygować, zanim będzie głosowana. M.in. zabrakło zapisu mówiącego o tym, że dochody takie mogą pochodzić także z egzaminów oraz kursów organizowanych przez szkoły.

 

- Problem polega w tym przypadku na tym, że dochody pozyskane z egzaminów i kursów trzeba przeznaczyć na ten sam cel - tłumaczy radny Nowicki. - Szkoła więc, gdy organizuje egzaminy, musi za nie zapłacić egzaminującym. Natomiast zapis ustawy stoi tu w sprzeczności, bo mówi, że przy tego typu dochodach szkoły nie mogą ponosić kosztów osobowych. Stąd nie mogliśmy wprowadzić tego zapisu do projektu uchwały.

 

Przy projekcie uchwały ponownie wyszła też sprawa kosztów. Nie wiadomo, w jakiej formie zapisać w budżecie miasta koszty, które szkoła poniesie z tytułu pozyskania dodatkowych dochodów.

 

Według Jacka Nowickiego, uchwała w poprawionej formie powinna powrócić pod obrady Rady Miasta Tarnowa pod koniec stycznia. - Jest ogólna aprobata radnych w sprawie tej uchwały, a także wiceprezydent Wojciech Magdoń w rozmowie ze mną podkreślał, że jest za tego typu zapisem i trzeba te sprawy w końcu uporządkować - podkreśla Jacek Nowicki.

 

(Smol)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

 

 

Komentarze...