Kabaretowy koniec karnawału
access_time 2006-02-17 19:07:59
Zakończenie karnawału w Tarnowskim Centrum Kultury zapowiada się kabaretowo. Wystąpią - "Hrabi" i "Słuchajcie". To już 25 lutego w kinie "Marzenie".

Kabaret HRABI wystąpi w Tarnowie z najnowszym programem zatytułowanym "POJUTRZE", którego premiera odbyła się 6 lutego w Zielonej Górze.

Kabaret HRABI tworzą:

 

 hspace=- Hrabi JOANNA KOŁACZKOWSKA - znana też jako Chuda, Matysik, wreszcie Kołaczkowska, Kołaczewska, Kołakowska... Zaczynała w 1988 roku w kabarecie Drugi Garnitur, w 1989 kiedy zespół zakończył swoją działalność przeszła do powstającego z popiołów kabaretu POTEM, z którym występowała do 1999 roku.

 

- Hrabi TOMASZ MAJER - "Bajer" - znany też jako Sajer, Rajer, Klajer, Lajer oraz Glajer... Do zespołu dołączył jesienią 2003 roku. Zaczynał w zielonogórskim klubie GĘBA, w kabarecie   Miłe twarze, Pseudomin oraz E.K.

 

- Hrabi DARIUSZ KAMYS - znany też jako Kamas, Kamasz, Kamyk, Kamis oraz Zizi...
Zaczynał w kabarecie POTEM w 1984 roku. W 1999 kiedy zespół zakończył swoją działalność założył z Grzegorzem Halamą kabaret HiFi, który po trzyletniej działalności rozwiązał się, wtedy Dariusz Kamys założył kolejny kabaret - HRABI

 

-Hrabi ŁUKASZ PIETSCH - znany również jako Piecz, Pieczyński, Pietch, Peczt oraz Trzpiech. Nie miał kabaretowego doświadczenia; jest muzykiem (gra na pianinie).


Strona internetowa kabaretu HRABI: www.hrabi.pl

 

Kabaret SŁUCHAJCIE powstał w październiku 1998 roku. Ale obecną formę zyskał dopiero we wrześniu 2003 - skład kabaretu:

 

- Katarzyna Piasecka - żyje kabaretem i wszystkim, co z nim związane. Gra, pisze teksty, kręci filmy. Do zespołu dołączyła jako ostatnia (pod koniec 2001 r.)

 

- Jarosław Marek Sobański - dołączył do „Słuchajcie” w 1999 roku. Jest pianistą z zamiłowania, pisze muzykę do piosenek, jest także konferansjerem oraz prowadzącym program kulturalny "3 po godzinach" na TVP3 Wrocław.

 

- Tomasz Łupak - jako jedyny jest w Słuchajcie od samego początku. Świetnie śpiewa, tworzy śmieszne postaci a także jest „słuchajciowym” rekwizytorem - namiętnie szyje, wycina, i znosi mnóstwo rzeczy mówiąc: "To się kiedyś przyda!"

 

SŁUCHAJCIE pochodzi z Zielonej Góry. Jest jednym z członków Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret na co dzień jest związany z klubem Gęba , w którym dosyć często występuje i współorganizuje różne imprezy. Jest również aktywnym twórcą filmów Wytwórni A`YoY.  SŁUCHAJCIE ma na swoim koncie kilka programów kabaretowych - w Tarnowie zaprezentują najnowszy "LUDZIE TO ŚWIRY".

 

Jest to program o tym, że ludzie są świrami. Jedni mniejszymi, drudzy większymi, ale świrami na 100%. Przez cały program prowadzą nas postaci, w których stopień różnego rodzaju ześwirowania jest różny i objawia się również w bardzo różny sposób. Niektóre z tych postaci wydają się jakby normalne, ale wystarczy wejść głębiej i jak na dłoni widać, że normalne to wszystko nie jest. I jakby się zastanowić bardziej, to w każdym z nas znaleźć można szczątki którejś z tych postaci. Więc wedle prostej logiki wniosek jest jeden - ludzie to świry.

 

W ciągu kilku lat działalności kabaret SŁUCHAJCIE uczestniczył w większości ogólnopolskich przeglądów kabaretowych wygrywając je bądź otrzymując wyróżnienia.

 

Strona internetowa kabaretu  SŁUCHAJCIE: www.sluchajcie.pl

 

Impreza odbędzie się 25 lutego o godzinie 20.00 w kinie Marzenie.


Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż – w Biurze Obsługi – TCK w godz.8.00-18.00) i 25 zł (w dniu koncertu – w kinie Marzenie).

 

 

 

Komentarze...