KULTURA Be – Niezależna Scena Młodych w Piwnicach TCK
access_time 2006-02-22 13:01:01
23 lutego piwniczną sceną TCK zawładną młodzi twórcy, którzy w ramach przeglądu Niezależnej Sceny Młodych będą mieli okazję zaprezentować swoją twórczość przed tarnowską publicznością. Podczas lutowej edycji Kultury Be wystąpią: The Yellow Papers (Szczurowa), Corsakova (Cięzkowice) oraz CZUbAND (Tarnów).

O ile 2 pierwsze zespoły będą debiutować na naszej scenie to grupa CZUbAND w Piwnicach TCK zagości - mamy nadzieję, że ku uciesze fanów radosnego grania - po raz kolejny. Na 2006 rok muzycy przygotowali niespodziankę: nową płytę i nową stronę internetową pod  adresem: www.czuband.muzyka.pl 

 

Płyta zawiera trzy utwory: "Czuczurena", "A kuku (Skop...)", "Nie chcę". Materiał został zarejestrowany w tarnowskim  studiu Spectrum, a realizatorem  nagrań był Piotr "Quentin" Wojtanowski. Płyta powinna niebawem ujrzeć światło dzienne.
Występ CZUbANDU w ramach Niezależnej Sceny Młodych będzie koncertem promującym ich "najmłodsze dziecko". Ale nie zabraknie też innych "czubpieśni", których na swoim koncie maja ponad 20, a wśród nich m.in.: "We live in our world", "Dziewczyny". Dzięki wykonawcom zapowiada się potężna dawka szeroko rozumianej muzyki rockowej oraz dużej dozy humoru!

 

Zapraszamy do Piwnic TCK 23 lutego. Początek o godzinie 18.00. Wstęp 3 zł.

 

Zgłoszenia zainteresowanych twórców do kolejnych edycji przyjmowane są w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów, pok. 25), telefonicznie (014 621 57 50, 014 621 05 29 wewn. 117), e-mailem (artur@tck.pl). Przeglądy odbywają się raz w miesiącu w czwartek - piwnice TCK.

 

CZUbAND powstał w lutym 2002 roku w Tarnowie. Założyli go dwaj przyjaciele - Sławek Ramian i Bartek Dembiński, wówczas uczniowie trzeciej klasy w I LO we wspomnianym powyżej mieście. Od tej pory nic nie jest już takie jak było... CZUbAND  to zespół o wielu twarzach (konkretnie sześciu ;), tworzący trochę inny rodzaj sztuki od powszechnie preferowanego. Główne hasła (bynajmniej nie ideowe) to: zabawa, radość, gag i krzywka. Znakomity kontakt z publicznością, energia i oryginalność, zakręcone teksty, ciekawa muzyka oraz charakterystyczne czapki wokalistów pozwalają uczestnikom koncertów Czubandu wyszaleć się za wszystkie czasy...

Zespół ma na koncie nagraną w profesjonalnym studio płytę, której sfinansowanie było możliwe dzięki pięniążkom z koncertów.

 

Corsakova. Wszystko zaczęło się jakieś pięć lat temu. Doszło do spotkania Wiktora z Miłoszem w taksówce, trzeba powiedzieć ze taksówce wołdze - Grzegorza Szulikowskiego od początku mentora muzycznego , który zawsze oceniał graną muzykę i udzielał porad . Pierwsze próby w Ciężkowickim Centrum Kultury opierały się na graniu coverów Nirvany . Następnie po pewnym okresie czasu próby organizowano na peryferiach Ciężkowic u Miłosza w garażu . Wiktor stworzył wtedy pierwszy utwór z tekstem po angielsku - ,,Black Crow" , który śpiewał . Zaczął rozwijać umiejętność grania i śpiewania do własnych tekstów . Dzięki uprzejmości Pana Marka Zwolenika zespół w składzie Wiktor (gitara,wokal), Miłosz (perkusja) prowadził regularne próby i zaczął poszukiwać basisty. Do zespołu dołączył Krzysztof . Całe granie stało się pełniejsze i dynamiczne . Powstało kilka kawałków - ,,Właśnie tak", ,,Dyrektor" ,,Pieśń pierwsza" , ,,Gdy wiedza ubiera się w skrzydła".

Corsakova scenicznie debiutowała 8.01.06 w Ciężkowicach występując na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W Tarnowie zagrają po raz pierwszy.

 

The Yellow Papers - Kwartet został założony w maju 2004 roku w Szczurowej. Kapela ma na swoim koncie 10-utworowe demo i kilka  koncertów w Szczurowej oraz na WOŚP w Klubie Przepraszam w Tarnowie tego roku. Muzyka The Yellow Papers to  połączenie punka, raggae i rocka.

Komentarze...