2108 zł na pomoc dla Katowic
access_time 2006-02-07 21:27:08
Wczoraj w tarnowskiej siedzibie PCK podsumowano akcję zbiórki pieniędzy na pomoc ofiarom katastrofy budowlanej w Katowicach. W Tarnowie akcja prowadzona była przez uczniów klas wojskowych XVI LO, w piątek, w hipermarkecie Carrefour.

-Naszą akcję zorganizowaliśmy wspólnie z Zarządem Powiatowym Polskiego Czerwonego Krzyża - mówi szef miejskich struktur PCK w Tarnowie, Stefan Wrona. - Jesteśmy bardzo wdzięczni za umożliwienie nam przeprowadzenia zbiórki przez dyrekcję tarnowskiego hipermarketu oraz szefostwo spółki Echo-Investment. Dziękujemy oczywiście wszystkim hojnym darczyńcom, którzy w piątek robili zakupy w Carrefour i przy okazji wrzucili choćby wdowi grosz na pomoc ofiarom katastrofy w Chorzowie.

 

Jak powiedział nam Stefan Wrona, w wyniku akcji udało się zebrać 2 tysiące 108 zł, które wczoraj zostały już przekazane na pomoc ofiarom katastrofy budowlanej w Katowicach. Pieniądze przekazane zostały zaraz po tym, gdy w dniu wczorajszym przeliczyły je dziewczęta z jednej z klas wojskowych XVI LO.

 

W piątkowej akcji brali udział właśnie uczniowie i uczennice tej szkoły. Stefan Wrona podkreśla, że uczniowie dawnej "kolejówki" zawsze chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne.

 

(Smol)

Dziennik Polski

 

www.dziennik.krakow.pl

 

Komentarze...