Sprzątamy miasto
access_time 2006-05-09 17:31:43
Stare wersalki, meble, zepsute telewizory, lodówki - tych i innych rzeczy zalegających w domach, piwnicach będą mogli się bezpłatnie pozbyć tarnowianie . We wtorek 9 maja w Tarnowie rusza bowiem kolejna edycja akcji "WSPÓLNIE POSPRZĄTAJMY MIASTO", w której mieszkańcy mogą za darmo oddać zużyty sprzęt gospodarstwa domowego, tzw. odpady wielkogabarytowe.

Podobnie jak jesienią nie trzeba będzie ich zawozić na wyznaczone miejsca. Wszystkie rzeczy wystarczy wystawić przed swój dom.

Mieszkańcy domków jednorodzinnych mogę je wynieść przed posesje, a mieszkańcy domów wielorodzinnych przed domy lub obok wiat śmietnikowych.

 

Odpady wielkogabarytowe należy wystawiać najpóźniej do 9:00 każdego dnia określonego w terminarzu. Organizatorem akcji jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Na początek akcja ruszy na osiedlach "Koszyce" i "Krakowska", na koniec porządki będą mogli zrobić mieszkańcy Starówki. W ubiegłorocznej jesiennej akcji tarnowianie pozbyli się ponad 300 ton niepotrzebnych rzeczy.


TERMINARZ akcji

"WSPÓLNIE POSPRZĄTAJMY MIASTO"

wiosna '2006 (wg podziału na Rady Osiedli)

 

9 maja - Osiedle Nr 7 "Krakowska", Osiedle Nr 15 "Koszyce"

10 maja - Osiedle Nr 8 "Mościce" -część 1

11 maja - Osiedle Nr 8 "Mościce" - część 2

12 maja - Osiedle Nr 9 "Chyszów", Osiedle Nr 10 "Klikowa"

13 maja - Osiedle Nr 2 "Strusina" - część 1

16 maja - Osiedle Nr 2 "Strusina" - część 2

17 maja - Osiedle Nr 2 "Strusina" - część 3

18 maja - Osiedle Nr 3 "Piaskówka" - część 1

19 maja - Osiedle Nr 3 "Piaskówka" - część 2

20 maja - Osiedle Nr 13 "Westerplatte"

23 maja - Osiedle Nr 11 "Krzyż", Osiedle Nr 14 "Legionów

24 maja - Osiedle Nr 5 "Rzędzin" i Osiedle Nr 16 "Zielone"

25 maja - Osiedle Nr 4 "Grabówka" - część 1

26 maja - Osiedle Nr 4 "Grabówka" - część 2

27 maja - Osiedle Nr 12 "Jasna" - część 1

30 maja - Osiedle Nr 12 "Jasna"- część 2

31 maja - Osiedle Nr 6 "Gumniska-Zabłocie"

1 czerwca - Osiedle Nr 1 "Starówka"- część 1

2 czerwca - Osiedle Nr 1 "Starówka" - część 2

 

 Osiedle Nr 1 "Starówka"

Część 1

Anny Św.,Basztowa, Bema pl., Bernardyńska, Bohaterów Getta pl., Bóżnic, Brama Pilzneńska, Cicha, Dąbrowskiego 1-25 i 2-10, Dębowa, Ducha Św., Forteczna, Franciszkańska, Goslara, Kapitulna, Katedralna, Katedralny pl., Kazimierza Wlk. pl., Klasztorna, Kręta, Krótka, Kupiecka, Lwowska
1-23 i 2-20, Małe Schody, Mickiewicza, Morawskiego pl., Nowa, Ofiar Stalinizmu pl., Pasaż Tertila, Piekarska, Przesmyk, Rybna, Rybny pl., Rynek, Sprawiedliwości pl., Stara, Szeroka, Szpitalna od Lwowskiej do Szpitala, Taras, Targowa, Wałowa, Waryńskiego, Wąska, Wekslarska, Wielkie Schody, Zakątna, Żydowska

Część 2

Asnyka, Bandrowskiego, Batorego, Bema, Brodzińskiego od Wałowej do przebicia, Drużbackiej, Goldhammera, Grottgera od Szopena do al.Solidarności, Kaczkowskiego, Kopernika, Krakowska 1 - 81 i 2 - 68, Krasińskiego, Legionów od Mickiewicza do przebicia, Limanowskiego, Listopada 29-go, Łazienna, Maja 1-go, Malczewskiego, Matejki, Mościckiego 1 - 37 i 2 - 22, Narutowicza, Nowy Świat, Panny Marii, Petöfiego Skwer, Piłsudskiego od Kopernika do Slowackiego Rogoyskiego, Rzeczna, Sienkiewicza pl., Sobieskiego pl., Solidarności al., Sowińskiego, Starowolskiego, Staszica, Studniarskiego, Szopena, Towarowa, Urszulańska, Więźniów Oświęcimia, Wigury, Wita Stwosza, Wodna

Osiedle Nr 2 "Strusina"

Część 1

Dembowskiego, Łokietka Władysława, Maja 3-go, Osiedle, Pułaskiego, Rolnicza, Strzałkowskiego, Szczepanika, Szenwalda, Szkotnik, Szujskiego, Ułańska, Wilsona

Część 2

Fredry, Głowackiego, Kołodzieja Władysława, Korczaka, Kościuszki, Lelewela, Moniuszki, Mościckiego 39 - 85 i 24 - 116, Reymonta, Sokoła, Ujejskiego, Wiejska, Wieniawskiego, Wyspiańskiego, Żeromskiego

Część 3

Dworcowa, Dworcowy pl., Klikowska 1 - 99 i 2 - 104, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kościuszki pl., Powstańców Warszawy, Przecznica Strusińska, Rzemieślnicza, Sikorskiego

Osiedle Nr 3 "Piaskówka"

Część 1

Cegielniana, Chrząszcza, Dwernickiego, Działkowa, Grottgera od al.Solidarności do Słowackiego, Legionów od przebicia do północnego końca, Matki Bożej Fatimskiej, Na Łąkach, Na Stawkach, Parkowa, PCK, Piłsudskiego od Słowackiego do basenu, Poniatowskiego, Prostopadła, Rejtana, Skargi, Słowackiego, Wojtarowicza, Żwirki

 

Część 2

Antalla, Bielatowicza, Boya-Żeleńskiego, Brandstaettera, Brodzińskiego od przebicia do Żwirki, Czapskiego, Elektryczna, Gojawiczyńskiej, Goldhammera, Gombrowicza, Iwaszkiewicza, Jastruna, Karłowicza, Kasprowicza, Kolberga, Kurpińskiego, Lippóczy`ego, Makuszyńskiego,Nałkowskiej, Paderewskiego, Piaskowa al., Przybyłkiewicza, Romanowicza, Swojska, Szymanowskiego,Zapolskiej

Osiedle Nr 4 "Grabówka"

 

Część 1

Garbarska, Gomoły, Krupnicza, Lwowska 25 - 121 i 22 - 102, Mała, Mostowa

1 - 3 i 2 - 4, Ochronek, Polna, Powroźnicza, Pracy, Skłodowskiej-Curie, Spadzista, Warzywna, Widok od Polnej do Słonecznej

 

Część 2

Boczna, Burtnicza, Drzewna, Drzewny pl., Graniczna od Lwowskiej do Słonecznej, Jasna od Lwowskiej do Słonecznej, Kołłątaja, Kowalska, Langnera, Olejarska, Osiedle XXV-lecia, Południowa, Sienna, Skowronków, Westfalewicza


Osiedle Nr 5 "Rzędzin" i Osiedle Nr 16 "Zielone"

 

Ablewicza, Alpejska, Apenińska, Buczakówka, Bystra, Czarnowiejska, Dąbrowskiej, Dmowskiego, Gospodarcza, Górczańska, Gromadzka, Hanausek, Jana Pawła II, KarpackaLwowska od 123 i 104 do granicy miasta, Marusarz, Mrozówka, Olszynowam, Orkana, Orzeszkowej, Pienińska, Piesza, Pirenejska, Podhalańska, Potok, Pusta, Rzędzin os., Rzędzińska, Skrzyszowska, Spadowa, Sudecka, Szara, Środkowa, Tatrzańska, Wiadukt, Wolańska, Zielona, Zielone os., Źródlana

 

Osiedle Nr 6 "Gumniska-Zabłocie"

 

Babiego Lata, Błotna, Braci Saków, Brata Alberta, Chrząstowskich, Dąbrowskiego od 27 i 12 do przejazdu kol., Dojazd, Drzymały, Esperantystów, Falista, Fąfary, Gęsia, Głęboka, Górska, Gumniska, Halskiego Karola, Harcerska, Jagiellońska, Jantona, Jara, Juraszka, Kacza, Kaflarska, Kalinowskiego, Kazimierza św., Kingi św., Konarskiego, Kossaka, Kostki Stanisława św., Kosynierów, Kotulskiej Marii, Kwiatowa, Leliwitów, Lotnicza, Łanowa, Łyczków, Matuszewskiego, Mostowa od 5 i 6 do Gumniskiej, Murarska, Nadbrzeżna Dolna, Nadbrzeżna Górna, Nadbrzeżna Górna Boczna, Nakończego Jana, Obozowa, Okrężna, Ostrogskich, Piastowska, Piotrowskiego, Podmiejska, Podzamcze, Pogodna, Potoczka Demecjusza, Przedszkolaków, Przekątna, Przyjemna, PTTK, Robotnicza, Rudy Młyny, Sanguszków, Sądowa, Simchego, Sióstr Służebniczek, Spytka z Melsztyna, Stanisza, Szczytowa, Szewska, Świętojańska, Tarnowskich al., Tarnowskiego, Torowa, Trendoty, Trójcy Św., Tuchowska, Tuwima, Urocza, Urwana, Wesoła, Wierzbowa, Wojciecha Św., Wschodnia, Wspólna, Wypoczynkowa, Wysoka, Zamenhofa, Zamknięta, Zamkowa, Zaremby, Zbożowa, Zgody, Ziaji, Zimowa, Złota, Zuchów

 

Osiedle Nr 7 "Krakowska"

 

Bartla, Braci Żmudów, Budowlana, Dąbala, Droga Do Huty, Fabryczna, Gliniańska, Główna, Grunwaldzka, Kassali, Katarzyny Św., Kąpielowa, Krakowska 83 - 195 i 70 - 188, Kraszewskiego, Maziarskiego, Metalowa, Monopolowa, Ogrodowa, Poranna, Prusa, Przemysłowa, Pustaki, Radosna, Reja, Robotnicza, Skorupki ks., Spytki z Melsztyna, Sportowa, Strusińska, Ślusarska, Tokarska, Warsztatowa, Wiosenna, Zakładowa

 

Osiedle Nr 8 "Mościce"

 

Część 1

Agrestowa, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Batalionu Barbara, Bończyka, Brata Alberta św., Brauna, Broniewskiego, Burkiewicza, Chabrowa, Ciołkoszów, Czarna Droga, Czerneckich, Czerwonych Klonów, Czupiela, Gałczyńskiego, Godowskiego, Grochowska, Grota-Roweckiego, Gucwy Roberta, Jarzynowa, Jaśminowa, Jesienna, Kasprzyków, Kilińskiego, Klimeckiego, Kmicica, Krakowska od 197 i 190 do granic miasta, Kruczkowskiego, Kruszyny, Letnia, Lisia, Mokra, Muchy, Nad Białą, Nauczycielska, Obrońców Tobruku, Olszewskiego, Owocowa, Owsiana, Partyzantów, Pasterska, Pędrackiego, Pilarza, Podgórska, Prosta, Pszenna, Racławicka, Równoległa, Rzymowskiego, Sienkiewicza, Skrzetuskiego, Spacerowa, Stylińskich, Tenerowicza, Vetulani, Wiciarzy, Wojnarskich, Wolności i Niezawisłości, Wołodyjowskiego, Wygodna, Zaciszna, Zagłoby, Zarzyckiego, Zielna, Żniwna

 

Część 2

Akacjowa, Anioła St., Azotowa, Barwna, Białych Klonów, Brzozowa, Chemiczna, Czerwona, Daleka, Do Promu, Dunajcowa, Emerytów, Głogowa, Hibnera, Indyka, ks., Jarzębinowa, Kasztanowa, Kolejowa, Krakusa, Kwiatkowskiego, Langiewicza, Ledóchowskich, Listopada 11-tego, Ludowa, Modra, Moraczewskiego, Niebieska, Niska, Norwida, Obrońców Lwowa, Reca, ks., Różana, Sempołowskiej, Staffa, Stawowa, Szarych Szeregów, Śląska, Tęczowa, Topolowa, Traugutta, Turystyczna, Wandy, Wędkarska, Willowa, Witosa, Zagrodowa, Zbylitowska, Żółta

 

Osiedle Nr 9 "Chyszów"

 

Beskidzka, Biała, Bocheńskiego, Buczka, Bursy, Chłopska, Chyszowska, Czysta, Dobra, Furmańska, Gruntowa, Hłaski, Hodowlana Łukasiewicza, Miodowa, Mościckiego od 87 i 118 do Kwiatkowskiego, Obywatelska, Osiedle, Równa, Siewna, Strzałkowskiego, Sucha, Szkolna Wyszyńskiego, Żwirowa,

 

Osiedle Nr 10 "Klikowa"

 

Bajdy Wojciecha, Bratkowa, Czajki, Fasolowa, Gołębia, Goździkowa, Grochowa, Grzybowa, Jabłoniowa, Klikowska od 101 i 106 do Niedomickiej, Konna, Konopna, Kozioła Józefa, Lniana, Łęgowa, Miętowa, Mroźna, Muzyczna, Niedomicka, Niezapominajek, Ogórkowa, Ogrodnicza, Orzechowa, Pomidorowa, Rzeźnicza, Sadowa, Stokrotek, Szczawiowa, Ścieżki, Trawiasta, Tulipanowa, Zagumnie, Ziemniaczana, Ziołowa, Żytnia

 

Osiedle Nr 11 "Krzyż"

 

Adwentowicza, Błonie, Bodo, Bogusławskiego, Bukowa, Chełmońskiego, Chryzantemowa, Ciasna, Cmentarna, Cytrynowa, Czereśniowa, Ćwiklińskiej, Dunikowskiego, Dutkiewicza, Fałata, Gierymskich, Górna, Gruszkowa, Harasymowicza Jerzego, Jagodowa, Jaracza, Jesionowa, Jeżynowa, Jodłowa, Kalinowa, Kiepury, Kmiecika Andrzeja, Kryształowa, Krzyska, Kurnakowicza, Leszczynowa, Leszczyńskiego, Majchra, Malinowa, Matki Teresy z Kalkuty, Mehoffera Michałowskiego, Migdałowa, Miłorzębowa, Modrzejewskiej, Modrzewiowa Morelowa, Nowodąbrowska, Olchowa, Ordonówny, Osterwy, Platanowa Pochyła, Pomarańczowa, Porzeczkowa, Reisinga, Sarnia, Schillera, Siemaszkowej, Siemiradzkiego, Skryta, Smosarskiej, Solskiego, Sosnowa Spokojna, Stalowa, Studnickiego, Szklana, Szuszkiewicza, Śliwkowa, Świerkowa, Traktorowa, Trzcinowa, Węgrzyna, Wilcza, Wiśniowa, Woszczerowicza, Wyczółkowskiego, Zelwerowicza, Żurawia, Żurawinowa

 

Osiedle Nr 12 "Jasna"

 

Część 1

Bitwy o Wał Pomorski, Bitwy po Monte Cassino, Bitwy pod Studziankami, Błonie, Długa, Drozdów, Graniczna od Słobecznej do Odległej, Jasna od Słonecznej do północnego końca, Księżycowa, Leśna, Młodych os., Północ os., Słowików, Widok od Słonecznej do północnego końca, Wojska Polskiego

 

Część 2

Bitwy pod Cedynią, Do Prochowni, Ładna, Odległa, Promienna, Słoneczna, Starodąbrowska, Szpitalna od Słonecznej do Krzyskiej, Zaułek, Zdrowa

 

Osiedle Nr 13 "Westerplatte"

 

Marynarki Wojennej, Obrońców Poczty Gdańskiej, Pułku 16-go Piechoty, Westerplatte

 

Osiedle Nr 14 "Legionów Henryka Dąbrowskiego"

Legionów im.H.Dąbrowskiego os.

 

Osiedle Nr 15 "Koszyce"

 

Bajana, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Bożka, Dąbka, Dobrowolskiego, Gostyńskiego, Hubala-Dobrzańskiego, Jagiełły, Kleeberga, Koszycka, Kowalskiego, Królowej Jadwigi, Krzywoustego, Kuzdrzała, Liściasta, Majchrzyka, Mąsiora, Mieszka I, Okulickiego, Pawłowskiego, Stroma, Sucharskiego, Warneńczyka, Waszkiewicza, Zubrzyckiego

Komentarze...