Pomagać i ratować
access_time 2006-05-11 14:27:54
Tarnowski Oddział Służby Maltańskiej obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Podczas sobotniej uroczystości tarnowskiej grupie towarzyszyli goście z kraju i zagranicy. Rodzina maltańska uczestniczyła, w kościele Księży Misjonarzy, w mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego ks. Wiktora Skworca.

Poświęcenie karetki - daru Maltanów z Trewiru, podziękowanie złożone przez komendanta tarnowskiej Służby Maltańskiej dr.n. med. Zbigniewa Martyki wszystkim, którzy wspierają Oddział, to akcenty wieczornego spotkania. Młodzi ludzie, pełni entuzjazmu i chęci udzielania pomocy drugim, wzbudzają sympatię i uznanie. Komendant dr Zbigniew Martyka podkreśla: Maltańska Służba Medyczna jest znakomitą formą uczenia młodych ludzi, jak można spędzać pożytecznie wolny czas, jest alternatywą, ukazującą, że niekoniecznie trzeba szukać tylko i wyłącznie łatwych rozrywek, ale można coś z siebie dać. Z pewnością korzyścią dla osobowości młodego człowieka będzie poczucie własnej wartości, gdy ewentualnie znajdzie się w sytuacji jakiegoś wypadku - to on będzie tą osobą, która właściwie się zachowa i być może nawet uratuje komuś życie. Poza tym czynienie dobra daje prawdziwą radość i wielką satysfakcje.

 

Do MSM można wstąpić po ukończeniu 18 lat, wymagany jest udział w kursie z pierwszej pomocy medycznej, zdanie egzaminu. Ponieważ MSM jest organizacją katolicką, wymagane jest też zaświadczenie z własnej parafii, potwierdzające, że dana osoba jest praktykującym katolikiem.

 

Tarnowska Służba Maltańska będzie uczestniczyć w zabezpieczaniu pielgrzymki Benedykta XVI do Polski.

 

(kis)

 

Dziennik Polski

www.dziennik.krakow.pl

 

 

Komentarze...