Patriotyczne pieśni i poezja
access_time 2006-04-11 13:19:27
W sobotni poranek w Zespole Szkół Ekonomiczno- Gatronomicznym odbyły się weliminacje do VII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. Już wiadomo kto stanie na deskach tarnowskiego teatru 3 maja.

>Eliminacje odbywały się w dwóch przedziałach wiekowych: gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Młodzi artyści oceniani byli w kategorii recytatorskiej, wokalnej i wokalno-muzycznej. Przewodniczącą jury była organizatorka Przeglądu Krystyna Gawdzińska. "Jury musiało dokonać bardzo trudnego wyboru - stwierdza przewodnicząca. Musieliśmy wyłonić osoby godnie reprezentujące nasze miasto i okolice. Będą one walczyć o tytuł finalistów Przeglądu o charakterze wojewódzkim".</p>
<p align=Oceniający występy uważają, że poziom całej występującej młodzieży był bardzo wysoki. Szczególnie wyróżniały się świetne recytacje, co zawdzięczać można zapewne polonistom. "To naprawdę cieszy. Szkoda tylko, że w Tarnowie brakuje szkół, gdzie kwitnie muzyka i śpiew... " - dodaja Krystyna Gawdzińska.

Młodzi artyści starali się dać z siebie wszystko. "Przygotowania do konkursu zabrały mi cały tydzień – mówi laureatka II miejsca w kategorii recytacji, Wiola Wątroba – bardzo pomogła mi moja polonistka, pani Danuta Pierzchała. Wspólnie dobierałyśmy wiersze, które dziś zaprezentowałam. Jestem zadowolona z dzisiejszego dnia. Atmosfera bardzo mi się podobała".

Laureaci pierwszych miejsc zakwalifikowali się do kolejnego etapu Przeglądu, który odbędzie się już 3 maja w tarnowskim teatrze. Życzymy im powodzenia!

 

Nagrody VII PRZEGLĄDU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

 GIMNAZJUM

 RECYTACJE

 I miejsce – Anna Cholewiak – 7 Gimnzajum w Tarnowie

II miejsce – Wioletta Wątroba – Gimnazjum w Oleśnie

III miejsce – Kamil Pawlik- Gimnazjum nr 8 w Tarnowie

KATEGORIA WOKALNO -  MUZYCZNA

I miejsce – Rita Jurków – Gimnazjum nr 7 w Tarnowie

wyróżnienie – Zespół wokalny z Pałacu Młodzieży „Albatros"

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

RECYTACJE

I miejsce – Magdalena Piekielniak

II miejsce – Patrycja Mikos, Marzena Galas

III miejsce – Teresa Skowron, Paulina Dąbrowa

EjSi

Komentarze...