Tarnów w słynnym zielonym przewodniku "Michelin"
access_time 2006-07-20 13:08:29
"Tarnów leży u stóp pierwszych wzgórz Pogórza Karpackiego..." - tak rozpoczyna się opis miasta w najnowszym przewodniku po Polsce jednego z najbardziej znanych wydawców przewodników na świecie - francuskiego Michelin. Zdjęcie tarnowskiego Ratusza, propozycja spędzenia kilku godzin w Tarnowie, opis zabytków oraz zbiorów tarnowskich muzeów, propozycja wypadu w okolice Tarnowa (Zalipie, Dębno) oraz informacje praktyczne to prezentacja Tarnowa w przewodniku.

Materiał do publikacji był zbierany kilka miesięcy temu a opisywane obiekty zwiedził sam autor. Przewodnik wydawnictwa "Michelin" z serii "Polska - Zielony przewodnik" jest dostępny w Tarnowskim Centrum Informacji w dwóch wersjach językowych polskiej (46,99 zł) i angielskiej (50,99 zł). Pierwsi angielskojęzyczni turyści z zielonym przewodnikiem pod pachą już zwiedzali Tarnów.

 

Warto dodać, iż Michelin - producent opon założył w 1900 roku w Francji sieć biur informacji dla kierowców, w których wskazywano najdogodniejsze trasy i miejsca warte zwiedzenia a także informowano gdzie zjeść i przenocować. W 1926 roku wydano pierwszy przewodnik a obecnie nie tylko ojczyzna Michelin jest przedmiotem opisu ale również inne kraje Europejskie i USA. Obecnie, co roku, w ponad 90 krajach sprzedawanych jest 14 milionów map, planów i atlasów oraz 5 milionów przewodników; we Francji udział map Michelin w rynku wynosi aż 75%.

 

Najbardziej popularny przewodnik Michelin to właśnie Le Guide Vert - (Zielony Przewodnik) flagowa seria wydawnicza z ponad 70 tytułami przedstawiającymi poszczególne kraje, regiony i miasta.

Komentarze...