Kibicujmy zawodnikom – niezależnie od wyniku
access_time 2006-05-29 15:05:51
Ostatnio sporo w mediach głosów krytycznych i lamentujących w kontekście, co tu kryć słabszych kilku startów zawodników tarnowskiej Unii. Kiepski wynik w Toruniu, potem niezbyt przekonujące zwycięstwo w Tarnowie i wreszcie bolesna porażka w Rybniku, sprawiły, że impet Mistrzów, którzy rozpędzeni od początku sezonu pewnie zmierzali w kierunku trzeciego tytułu – wyraźnie osłabł.
I to razu dopadły klub głosy bardzo krytyczne. Niemal grzebiące szanse na jakiekolwiek medale w tym sezonie. Oczywiście, bezsprzecznie, kilka punktów przepadło, ale to jeszcze nie koniec świata. W ubiegłą niedziele rozpoczęliśmy II kolejkę startów, która dopiero układać będzie końcowy przed play-offami porządek tabeli. Nie wszystko stracone.

Ważne przy tym, byśmy byli z naszymi zawodnikami także w tych mniej przyjemnych chwilach. Naturalnie głosy krytyki są potrzebne, ale nie dajmy się ponieść negatywnym emocjom. W sporcie są lepsze i gorsze dni. Prawdziwy sportowiec, gdy ma kryzys formy, robi wszystko, by jak najszybciej wyjść z dołka. A czasem taki zimny prysznic – przynosi zdumiewająco dobre efekty.

Przez długie lata sam uprawiałem sport i wiem, jak wiele dla zawodnika znaczy doping i serca kibiców pełne wiary w ostateczne zwycięstwo. Nie zawiedźmy zatem tych, którzy dla nas jeżdżą na żużlowym torze. Pokażmy, że mimo słabszej dyspozycji nadal jesteśmy z nimi i że to się nie zmieni.

Naprzód „Jaskółki”!

Mieczysław Bień

Prezydent Miasta Tarnowa

%%br%%
Komentarze...