W wakacje rusza remont dworca kolejowego
access_time 2006-06-06 21:46:51
W lipcu lub sierpniu powinny rozpocząć się prace, dzięki którym tarnowski dworzec i jego otoczenie nareszcie będą prawdziwą wizytówką Tarnowa. Władze miasta uzgodniły z PKP szczegóły umowy.

PKP przekaże miastu w zamian za długi podatkowe grunty pod poszerzenie jezdni wzdłuż plant kolejowych. Poszerzenie ulicy łączącej ul. Dworcową, plac Dworcowy z ulicą Bandrowskiego będzie wstępem do stworzenia nowej jezdni do ulicy Tuchowskiej. Tym samym powstanie alternatywna droga do ul. Narutowicza - co zmniejszy korki w centrum Tarnowa. Miasto zajmie się także remontem placu dworcowego, wymianą nawierzchni i wprowadzeniem nowej organizacji ruchu.

 

Natomiast PKP już w lipcu ma ruszyć z odnowieniem elewacji głównego gmachu stacji. Naprawiony zostanie dach budynku, wymieniona stolarka.

 

Przypomnijmy, że gmach dworca kolejowego w Tarnowie ma już 96 lat, został uroczyście otwarty w 1910 roku. Projekt E. Baudischa nawiązuje do dworca we Lwowie. Bryła tarnowskiego dworca należy jest do jednych z najpiękniejszych w Polsce.

 

Komentarze...