Inauguracja ze „Złotkiem”
access_time 2006-10-11 13:03:13
Siatkarka, mistrzyni Europy - Agata Mróz będzie jedną z nowych studentek rozpoczynających rok akademicki w MWSE. Wykład inauguracyjny pt. „Turystyka w dobie globalizacji” wygłosi prof. Anna Nowakowska. Łącznie ponad 900 studentów I roku odbierze indeksy po uroczystej inauguracji roku akademickiego, która odbędzie się 12 października o godz. 11,00 w auli Urzędu Wojewódzkiego.

W trakcie uroczystej inauguracji trzydzieścioro studentów pierwszego roku odbierze indeksy oraz złoży uroczyste ślubowanie. Agata Mróz odbierze indeks z rąk dziekan - dr Anny Wojtowicz oraz prof. Zenona Muszyńskiego - rektora MWSE. Sama podkreśla, że studia to szansa na łatwiejszy start po zakończeniu kariery zawodowego sportowca. Studiowałam wcześniej na AWF. Niestety liczne wyjazdy i gra w reprezentacji przeszkodziły mi w kontynuacji studiów. Indywidualny tok zajęć na turystyce i rekreacji w MWSE umożliwi mi ukończenie studiów - stwierdza Agata Mróz. Siatkarka jest kolejnym – obok Stanisława Burzy (żużel) i Wojciecha Majchrzaka (koszykówka) – sportowcem, który postanowił rozpocząć studia w MWSE.

 

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Anna Nowakowska pt. „Kasa, moda, polityka – co kreuje edukację w Polsce”. Również podczas uroczystości dyplomy z informacją o otrzymaniu stypendium Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości otrzyma dziesięcioro najlepszych  studentów. Dzięki temu ich czesne zmaleje o połowę. Pracownicy oraz osoby związane z Uczelnią zostaną wyróżnione medalem BENE MERITO przyznawanym osobom przyczyniającym się do rozwoju MWSE oraz środowiska akademickiego.

 

W bieżącym roku akademickim studia w MWSE rozpocznie studia ponad 900 osób, w tym ok. 200 na nowym kierunku turystyka i rekreacja.

 

Komentarze...