Tarnowski wkład w światowe bezpieczeństwo
access_time 2006-10-13 13:20:22
Projekt nowoczesnego, bezpiecznego samochodu przyszłości, wykonany przez 10-letnią Magdę z Tarnowa, został zrealizowany przez Firmę Pinifarina i wystawiony na Paryskich Targach Samochodowych 2006. Rysunek wykonany przez Tarnowiankę zwyciężył w konkursie „Dreams at heArt”
"Magdalena" stworzona została po wybraniu przez Pana Lowie Vermeersch rysunku tarnowianki spośród 34 tys. prac, które nadesłane zostały na konkurs. Projekt jest ilustracją dziecięcych pomysłów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Model nowoczesnego auta wystawiony został na stoisku Bridgestone. Poza tym, obie firmy wystawiają kolejny samochód, "NIDO", który ma przedstawiać zastosowanie najnowszej technologii dla poprawienia bezpieczeństwa podróżujących nim ludzi.

„Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Bridgestone w zakresie bezpieczeństwa na drogach” – potwierdza Pan Pinifarina – „Ten model to perfekcyjne połączenie pasji projektanta i dziecięcej wizji bezpiecznego podróżowania w przyszłości”

„Dreams at heArt” to organizowany corocznie konkurs rysunkowy, który ma zachęcić dzieci w całej Europie to przelania na papier pomysłów i marzeń dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach przyszłości. Jest to jedna z licznych prowadzonych globalnie akcji Bridgestone dla realizacji misji firmy – „służyć społeczeństwu”. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, upominkami wyróżniono również szkoły zwycięzców konkursu, ponadto każdy uczestnik otrzymał koszulkę z własnym nadrukowanym rysunkiem.

Komentarze...