KULTURA Be
access_time 2006-10-13 15:12:16
Sympatycy muzyki rockowej będą mogli uczestniczyć w kolejnej edycji - KULTURA Be czyli Niezależna Scena Młodych. 19 październikao godzinie 18.00 w Piwnicach TCK zagrają: ETHOS, BaWełna, STYLES GROUP.

ETHOS z różnymi składami i różnymi nazwami istnieje od 2000 roku. Jego założycielem i liderem jest Kamil Patulski. Od 2004 roku zespół współtworzy trio muzyczne: perkusista i autor piosenek Kamil Patulski, basista Michał Madura oraz gitarzysta Jakub Skoczeń.
Rok później pozyskując wokalistkę ETHOS nagrywa krążek demo. Obecnie żeńskim głosem w grupie jest Natalia Dziaduła.
Muzycznie ETHOS w swojej twórczości proponuje mieszankę różnych stylów, jednak w dużej mierze bazuje na rocku i bluesie ale również odnosi się do jazzu. W aranżacjach słychać inspirację różnymi twórcami, zarówno tymi działającymi obecnie, jak i tymi, którzy tworzyli muzyke kilkadziesiąt lat temu.

 

STYLES GROUP gra od kwietnia tego roku i jest przedstawicielem nurtu fusion rockowo-funkowego z elementami jazzu. Choć debiutować scenicznie będą w ramach Niezależnej Sceny Młodych to wszyscy muzycy jednak we wcześniejszych latach angażowali się w inne projekty i każdy ma za sobą kilkanaście koncertów. STYLES GROUP tworzą: Artur Wachowiec - gitara - poprzednio lider formacji Detune i Miss Niqorette, Grzegorz Nosek - bas - basista formacji Czuband, Wesoła Chatka, Piotr Kacprzyk - perkusja.

 

BaWełna – kwintet, którego początki sięgają  2004 roku. Zespół powstał z inicjatywy uczniów IV LO w Tarnowie. Jak sami muzycy twierdzą ich twórczość to mieszanka wybuchowa. Rock w najróżniejszych jego odmianach i barwach. Wielka improwizacja Łukasza, dokładność Marcina, spokój Bartka, spontaniczność Krzyśka i skrzywienie psychiczne Maćka łączą się ze sobą i tworzą całkiem ciekawą całość.

Skład: Maciej Bednarz – wokal, Łukasz Wełna – gitara solowa, Marcin Zajezierski – gitara prowadząca, Bartek Cyż – bas, Krzysztof Jarzębak – bębny.

 

Początek koncertu o godzinie 18.00. Wstęp: 3 zł.

Komentarze...