Nagroda dla ''solidnego pracodawcy''
access_time 2006-09-14 15:47:52
Firma MGGP S.A. w Tarnowie otrzymała wyróżnienei I stopnia w konkursie "Solidny Pracodawca 2005". Konkurs organizowany przez redakcję „Przeglądu Gospodarczego” ma na celu wybranie najlepszych przedsiębiorstw w kategorii regionalnej i ogólnopolskiej, których podejście do kierowania zespołem pracowniczym, do jego rozwoju zawodowego, warunków pracy oraz świadczeń socjalnych, wyróżnia się na tle pozostałych organizacji.

MGGP S.A. zatrudnia ponad 200 pracowników. Siedziba Spółki mieści się w Tarnowie, ponadto Firma posiada oddziały w Gorlicach, Nowym Sączu, Warszawie i Libii. W obecnej formie prawnej Spółka istnieje od 1998r., jednak korzenie jej działalności sięgają końca lat 80-tych. MGGP oferuje dziś kompleksowe usługi z zakresu geodezji, katastru, kartografii, fotogrametrii, zdjęć lotniczych, zarządzania inwestycjami, planowania przestrzennego i wielobranżowych projektów budowlanych.

 

Na uroczystość wręczenia wyróżnienia przybyli m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, reprezentanci branży, urzędów pracy i regionalnych instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości. Robert Kowalski, redaktor naczelny „Przeglądu Gospodarczego”, wręczył na ręce Prezesa Zarządu MGGP S.A. Franciszka Grybosia – tablicę upamiętniającą przyznanie wyróżnienia, podkreślając, iż MGGP została wyróżniona przede wszystkim za dawanie szansy na zatrudnienie absolwentom oraz zapewnienie pracownikom rozwoju zawodowego. Na przyznanie nagrody wpłynęły również opinie o firmie wśród lokalnej społeczności i współpraca z tym środowiskiem.

 

Prezes Gryboś w swoim wystąpieniu podkreślił, że dbanie o rozwój pracowników i czytelne zasady kariery są dla firmy po prostu korzystne. Zaznaczył, że jeśli myśli się o rozwoju firmy, to trzeba zacząć od sprawnego zarządzania pracownikami, uwzględniając także ich oczekiwania i predyspozycje. Dziękując za wyróżnienie powiedział, że jest ono kolejnym zobowiązaniem dla firmy i wyraził radość, że wręczenie wyróżnienia ma miejsce w Tarnowie. Zaznaczył, że choć Spółka działa na terenie całego kraju i za granicą, to zawsze podkreśla, że jest z Małopolski.

 

Obecny na spotkaniu Dyrektor Małopolskiego Urzędu Pracy – Andrzej Martynuska podkreślił znaczenie jakości zasobów ludzkich jako podstawowego kapitału rozwoju firmy. Następnie goście wysłuchali recitalu Małgorzaty Podstawskiej – utalentowanej pianistki, laureatki pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Castellana Grotte /2004/, finalistki 13 Międzynarodowego Konkursu im. Johannesa Brahmsa w Poertschach /2006/.

 

 

Komentarze...