Wieczór z Gwiazdami Metropolitan Opera
access_time 2006-09-15 09:33:15
Opera Krakowska oraz Stowarzyszenie Miłośników Opery Krakowskiej „ARIA” serdecznie zapraszają na wyjątkowy wieczór z gwiazdami Metropolitan Opera. 24 września (niedziela) o godz. 17.00 na scenie w gmachu Teatru im. J. Słowackiego wystąpią najlepsze polskie głosy operowe – Małgorzata Walewska i Mariusz Kwiecień.

MAŁGORZATA WALEWSKA - wybitna polska mezzosopranistka, dysponująca szerokim repertuarem operowym i oratoryjnym. Okrzyknięta najlepszą polską Carmen. Na scenach Europy i świata towarzyszyli jej m.in.:  Renato Bruson, Placido Domingo, Simon Estes, Edita Gruberova, Thomas Hampson, Dmitrij Hvorostovsky, Luis Lima, Luciano Pavarotti i Bernhard Weikl.

 

MARIUSZ KWIECIEŃ - młody polski baryton, krakowianin z pochodzenia,  jedyny Polak, który zrobił i nadal robi wielką karierę w świecie (szczególnie w Ameryce i Kanadzie). Artysta, który ma podpisane kontrakty na główne role w najważniejszych teatrach operowych świata zaśpiewa po raz drugi na krakowskiej scenie.

 

Soliści na co dzień związani są z najwybitniejszymi teatrami operowymi na świecie m.in.: Metropolitan Opera w Nowym Yorku, Lyric Opera of Chicago, Vienna State Opera, Grand Théâtre de Geneve, San Francisco Opera, Seattle Opera, Baltimore Opera, Nowy Teatr w Tokio, Teatro della Opera, itp. Podczas koncertu na krakowskiej scenie soliści zaprezentują m.in.: arię Figara z Cyrulika sewilskiego
G. Rossiniego, arię Oniegina z Eugeniusza Oniegina P. Czajkowskiego, arię Don Giovanniego z opery W.A. Mozarta, arię Dalii z opery Samson i Dalila Saint Saensa, Habanerę z Carmen oraz pieśni St. Lipskiego, F. Chopina, M. Karłowicza i St. Moniuszki. Przy fortepianie Renata Żełobowska –Orzechowska i Jacek Bylica.

 

KASA BILETOWA

SCENA OPEROWA, pl. św. Ducha 1

tel.: (48 12) 421 16 30, 424 45 28
mail: kasa.opera@neostrada.pl

bilety: 30-50 zł

Komentarze...