Wieczory dla Zakochanych
access_time 2006-09-18 14:02:28
Wieczory dla zakochanych to cykl dziewięciu spotkań skierowanych do młodzieży przygotowującej się do małżeństwa. Nie jest to tradycyjny kurs przedmałżeński, ale spotkania, które uczą dobrej komunikacji a tym samym pozwalają zrozumieć drugą połówkę.

Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” organizuje kolejną, ósmą już edycję, Wieczorów dla Zakochanych. Jest to inicjatywa, którą zapoczątkowały małżeństwa wywodzące się z „Tratwy”. Odkrywając w swoim małżeńskim i rodzinnym życiu wielką potrzebę dialogu i komunikacji, opartej na wzajemnym zaufaniu i przebaczeniu, pragną oni - wspólnie z kapłanem - swoim świadectwem i wiedzą podzielić się z młodymi, przygotowującymi się do ślubu.

 

Korzystając także z doświadczeń ruchu ”Spotkania Małżeńskie”, proponujemy przeżycie dziewięciu cotygodniowych, wyjątkowych spotkań, które przedstawią podstawową i konieczną wiedzę na temat ludzkich uczuć, komunikacji i dialogu, z jednoczesnym wprowadzeniem w chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny, potwierdzoną świadectwem małżeństw i kapłana. W Wieczorach mogą uczestniczyć pary, które w najbliższym czasie planują zawrzeć związek małżeński, bądź pragną się lepiej i pełniej poznać.

 

Spotkania rozpoczynają się w najbliższy czwartek, 13 października, w ośrodku duszpasterstwa akademickiego „Tratwa” (wejście od ul. bł. ks. R. Sitki) o godz. 18. 30. Prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel. 6317390. Po zakończeniu spotkań uczestnicy mogą otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego.

Komentarze...