Nieostrożność na ponad 8 tysięcy!
access_time 2006-09-21 15:22:23
Czy to nieostrośność czy może zbyt duże zaufanie a może naiwność? Faktem jest, że 81-letni tarnowianin wraz z żoną, stracili ponad 8 tysięcy złotych, w sytuacji, której można było uniknąć.

Wczoraj po godzinie 16 do mieszkania przy ulicy Traugutta zadzwoniła młoda kobieta, informując mieszkańca tegoż lokalu, że sprawdza wodomierze. Straszy pan niczego nie podejrzewając wpuścił kobietę do mieszkania. Ta poprosiła mężczyznę o pomoc - prosiła o udanie się do łazienki i odkręcenie wody w wannie. Przez cały czas wykonywania tych czynności przez starszego pana, kobieta stała przy nim. Po wyjściu rzekomej pracownicy administracji mężczyzna zauważył zniknięcie z mieszkania ponad 8 tysięcy złotych.

 

Policja przypuszcza, że w "akcji" musiała brać udział druga osoba, która weszła do mieszkania, gdy właściciel mieszkania przebywał w łazience. "Tyle razy mówiliśmy o zachowaniu ostrożności w takich sytuacjach. Przed tego typu oszustwami ciągle ostrzegamy - podsumowuje Olga Żabińska z zespołu prasowego KM Policji w Tarnowie. Osoby starsze, które przecież są doświadczone życiem powinny być mniej ufne, a okazuje się, że tak nie jest i to najczęściej starsze osoby stają się poszkodowanymi. Odczyt wodomierzy, podawanie się za wnuka, który ma problemy i wysyła kolegę po pieniądze - ciągle przestrzegamy przed łatwowiernością w takich sytuacjach. Trzeba zawracać uwagę na informację, kiedy sprawdza się wodomierze, legitymować osoby podające się za pracownika administracji".

 

Poszukiwana kobieta ma 20-25 lat i około 165-170 centymetrów wzrostu. Ubrana była w niebiesko-czarno-żółtą kurtkę do pasa i czapkę z daszkiem ubraną tyłem do przodu. Włosy blond – do ramion. Policja prosi o pomoc wszystkich, którzy widzieli podejrzaną w rejonie kradzieży. Można dzwonić do najbliższego komisariatu lub pod numer alarmowy 997.

 

 

Komentarze...