Koncert charytatywny dla Tomka
access_time 2006-10-24 16:24:16
Tomek Samborski zachorował na białaczkę i potrzebuje pomocy. Dlatego w niedzielny wieczór w Tarnowskim Teatrze odbędzie się koncert charytatywny, w którym wezmą udział między innymi: Joanna Sydor, Tomasz Schimscheiner, Marcin Kwaśny, Krystyna Szymańska i Marcin Łabno. Nie zabraknie zespołów tanecznych a na koniec wieczoru będzie szansa na wzięcie udziału w licytacji obrazów tarnowskich artystów.

Tomek Samborski ma 21 lat i choruje na białaczkę, w związku z czym poddawany jest licznym zabiegom medycznym, które mają na celu uratowanie jego życia i zdrowia. Koszty leczenia przekraczają możliwości finansowe Tomka oraz jego rodziny i dlatego zwrócił się on z apelem o pomoc. Odbyły się już różnego rodzaju akcje wspierające Tomka – nie tylko koncerty, ale także np. akcja oddawania krwi zorganizowana przez Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa”. Natomiast 29 października 2006 (niedziela) odbędzie się 3-godzinny koncert połączony z aukcją, z których dochód w całości przeznaczony będzie na ratowanie Tomka.

 

Przygotowywany koncert jest dziełem kilku osób, które nie reprezentują żadnej instytucji czy organizacji, a jedynie w akcie dobrej woli i odruchu solidarności z potrzebującymi, wzięły na siebie ciężar organizacyjny całości. Dzięki życzliwości i hojności tarnowskich artystów-plastyków udało się pozyskać prace, które podczas nie-dzielnego koncertu poddane zostaną licytacji.

 

W części artystycznej wystąpią wykonawcy, którzy również zaprezentują się publiczności charytatywnie. A będą to gwiazdy tej miary, co Joanna Sydor – aktorka znana z wielu ról teatralnych i filmowych. Ostatnio zagrała u boku Michała Żebrowskiego w filmie „Kto nigdy nie żył”. Ale największą popularność przyniosła jej rola Teresy w serialu „M jak miłość”.

 

Gwiazdą innego popularnego serialu, „Na Wspólnej”, jest Tomasz Schimscheiner, odtwórca roli Andrzeja, który zagrał też w takich filmach jak m.in. „Pułkownik Kwiatkowski”, „Sława i chwała”, „Duże zwierzę” czy „Zakochany anioł”.

 

Marcin Kwaśny zagrał główna rolę w serialu „Mrok”, który będzie dopiero emitowany w TVP i z pewno-ścią przyniesie mu dużą popularność, ale i tak należy do grona wyróżniających się aktorów młodego pokolenia. Zagrał ponad 20 ról w takich obrazach jak „Pręgi”, „Persona non grata” czy „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, a także główną rolę w węgierskim obrazie kostiumowym „Polowanie na Anglika”.

 

Spora niespodziankę zgotuje tarnowianom Krystyna Szymańska, na co dzień znana jako dyrektor Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna. Nie wszyscy wiedzą, ze pani dyrektor jest z wykształcenia śpiewaczką i w takiej roli wystąpi na scenie Teatru im. Solskiego.

 

Marcin Łabno jest tarnowskim artystą najmłodszego pokolenia i choć w tym roku dopiero będzie zdawał maturę, ma już na swoim koncie liczne sukcesy w konkursach i przeglądach, małe role filmowe, główną rolę w tarnowskim spektaklu „Nazywam się Pinokio”, udział w musicalu Janusza Józefowicza „Piotruś Pan” czy dubbing w kinowej opowieści o przygodach Harry’ego Pottera.

 

Nie zabraknie też akcentu tanecznego, a to za sprawą zespołów znanego choreografa Pawła Potępy, który kieruje grupami „Voice” (z Tarnowa), „Voices” (z Żabna), „Voce” (z Dąbrowy Tarnowskiej) i „Vision” (z Zakli-czyna). Nurt rockowy zaprezentują dwa zespoły rockowe: „Komarańcze” (z Żabna) i „Sepogram” (z Tarnowa i okolic). Natomiast ze Skrzyszowa pochodzi Nieformalna Grupa Młodzieżowa „Świetliki”, która podczas koncertu zaprezentuje próbki swojej aktywności, w tym fragmenty zaczerpnięte z debiutanckiego tomiku jednego ze „Świe-tlików”, Karoliny Łabno.

 

Całość zakończy wielka licytacja obrazów tarnowskich artystów, którzy licznie odpowiedzieli na apel o pomoc. Ich prace stale napływają do organizatorów. Organizatorzy postarali się, aby zaproponowany program był atrakcyjny oraz urozmaicony i przyniósł najważniejszy efekt – dochód, który będzie można przeznaczyć na leczenie Tomka.

 

Bilety na koncert, w cenie 15 zł, można kupować na godzinę przed programem w kasie tarnowskiego teatru. Zainteresowani pomocą Tomaszowi Samborskiemu mogą zapoznać się z jego stroną internetową (www.stronadomowa.com/sambor), na której podany jest też jego nr konta: Tomasz Samborski 58 1020 4955 0000 7902 0022 3552. „Koncert charytatywny dla Tomka Samborskiego” rozpocznie się na dużej scenie tarnowskiego teatru 29 października 2006 roku o godz. 16 w niedzielę.

 

Całe przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki życzliwości i bezinteresownemu zaangażowaniu wielu osób, firm i instytucji. Oprócz wyżej wymienionych, należą do nich również: Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Drukar-nia „KPW”, Restauracja „Impresja”, Kawiarnia „Tatrzańska”, Cukiernia „Targowa”, Zespół Szkół Plastycznych, Związek Polskich Artystów Plastyków, Tarnowskie Centrum Kultury, Firma „Moskito”, Firma „Zaxon”.

Komentarze...