TERCET czyli KWARTET z włoską piosenką
access_time 2006-10-26 11:07:54
Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus i Wojciech Kaleta, czyli najlepsi z najlepszych - rozśmieszają, czasami rozrzewniają i przywołują wspomnienia. Tym razem grupa TERCET czyli KWARTET zaprasza na "Rewię piosenki włoskiej".

Złote przeboje, bo tak można zatytułować spektakl muzyczny Tercetu, to składanka hitów z lat 70 i 80-tych zaprezentowanych w satyryczno- pastiszowej interpretacji. W najbliższą niedzielę, Artyści zabiorą nas w muzyczną podróż do wiecznego miasta. W programie, oprócz przebojów włoskich gwiazd takich, jak Al Bano & Romina Power, Drupi, Zuccero, usłyszymy też piosenki hiszpańskie i oczywiście polskie. Oglądając „Tercet, czyli Kwartet” nie sposób się nudzić. Mnóstwo ruchu scenicznego, przezabawne kostiumy w przerysowany sposób imitujące gusta minionych lat, częste zmiany tempa, zaskoczenie. Oto, czego możemy oczekiwać wybierając się na ich występ. A wszystko to zanurzone w aurze humoru dzięki zabawnym tekstom piosenek i kabaretowym skeczom. W tej roli znakomicie prezentuje się Piotr Gąsowski, który pomiędzy utworami zabawia publiczność dowcipami i zabawnymi historyjkami scalając program w nieprzerwane pasmo scenicznych wydarzeń.

 

Każdy z artystów odciska swe indywidualne piętno. Hanna Śleszyńska w brawurowej interpretacji piosenki New York z repertuaru Lizy Minell, Robert Rozmus wcielając się w postać Krzysztofa Krawczyka, a Wojciech Kaleta w megahicie Eltona Johna- Blue eyes. Unikatowość i oryginalność tego, co ma do zaoferowania Tercet polega, również, na możliwości obserwowania artystów jakby w podwójnej roli. Pierwsza to profesjonalny aktorski warsztat, druga natomiast, to możliwość podglądania grupy przyjaciół podczas wspólnej zabawy, do której zaproszony zostaje również widz.

 

Artyści działają wspólnie od 1995 r., od początku w tym samym składzie: Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus, Wojciech Kaleta oraz zespół muzyczny. Gwiazdy musicali  "Kabaret" (Hania Śleszyńska), "Miss Sajgon", "Pięciu braci Moe" (Robert Rozmus) i "Chicago" (Hania Śleszyńska, Robert Rozmus i Piotr Gąsowski) oraz Teatru TV, uczestnicy kabaretowych i muzycznych przedsięwzięć telewizyjnych, odtwórcy głównych ról w filmach fabularnych i serialach komediowych, od czasu do czasu występują razem. Wystąpią po raz pierwszy przed publicznością polonijną w Chicago ze swoim pełnym programem recitalowym.

 

Kim są? Robert Rozmus  absolwent wydziału aktorskiego łódzkiej "Filmówki", na początku kariery związany z teatrem Adama Hanuszkiewicza. Czuje się świetnie w rolach dramatycznych, kabaretowych i musicalowych. Występuje w operetce, w teatrze, na festiwalu piosenki w Opolu. Laureat Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

 

Hanna Śleszyńska  w 1982 roku skończyła warszawską PWST, wygrała Festiwal Piosenki Aktorskiej Wrocław 1991, w 2001 zdobyła nagrodę Prometeusz za osiągnięcia w sztuce estradowej. Gra w teatrze, również muzycznym, w filmie i telewizji, jest gwiazdą kabaretu Olgi Lipińskiej.

 

Wojciech Kaleta  absolwent, a obecnie wykładowca Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, kompozytor kilkudziesięciu piosenek dla dzieci i młodzieży oraz muzyki do widowisk teatralnych i telewizyjnych, kierownik muzyczny w wielu teatrach.

 

Piotr Gąsowski  po studiach aktorskich w Warszawie grywa role dramatyczne i komediowe, zarówno w teatrze, jak też w filmie, telewizji i operetce. Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


TERCET, CZYLI KWARTET w Kinie „Marzenie” 29 października o godz. 20.00. Bilety: przedsprzedaż w cenie 25 zł (Biuro Obsługi TCK - Rynek 5), w dniu koncertu w cenie 30 zł (na godzinę przed imprezą w kasie kina - Staszica 4).

 

 

Gratulacje:

1. Janusz K.

 


Komentarze...