Czy twojemu dziecku grozi astma?
access_time 2006-10-26 18:26:37
CenterMed prowadzi program wczesnego wykrywania astmy oskrzelowej u dzieci. Już teraz można bezpłatnie zbadać swoje dziecko i sprawdzić, czy nie jest w grupie zagrożonej. Program dedykowany jest dzieciom w wieku 6-10 lat mieszkającym w Tarnowie.

Aby przebadać dziecko nie jest konieczne skierowanie, wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod numerem 0-14 628-43-52, a potem zgłosić na badanie w Wielospecjalistycznym Centrum Medycznym CenterMed przy ul. P. Skargi 29 a w Tarnowie. Rejestrować można się w dni powszednie.

 

Podczas badania wykonane są alergiczne testy skórne (tzw. punktowe) i konsultacja alergologiczna. Rodzice dostają także zalecenia co do dalszego postępowania z dziećmi lub dodatkową dla nich diagnostykę.

 

"Warto skorzystać z możliwości i zbadać dziecko, bo astma oskrzelowa, to groźna, przewlekła choroba wieku dziecięcego – przekonuje Małgorzata Żurowska-Gębala, specjalista alergolog-pulmonolog. Częstotliwość jej występowania ocenia się na 5-10%, a w ponad połowie przypadków na astmę chorują dzieci poniżej 10 roku życia".

 

A jakie są główne czynniki ryzyka? Jest ich sporo: predyspozycja genetyczna, alergia, nadreaktywność oskrzeli, zanieczyszczenie powietrza, infekcje układu oddechowego. Dlatego, warto skorzystać z bezpłatnych badań.

Komentarze...