Gaz w samochodzie
access_time 2007-03-12 19:30:15
Mimo niepewnej przyszłości cen gazu LPG i CNG Polacy - podobnie jak inni Europejczycy - wciąż interesują się układami wykorzystującymi wspomniane paliwo do napędzania pojazdów. Tendencję tę zauważyły także koncerny samochodowe. Znaczna część producentów uznała, że instalacje gazowe nie zagrażają prawidłowej eksploatacji pojazdów.

Użytkownicy samochodów od dłuższego czasu stoją przed poważną decyzją. Zakładać, czy nie zakładać instalacji gazowej w swoim aucie? Problemów, z którymi należy się zmierzyć, jest przynajmniej kilka. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę koszty przedsięwzięcia i poziom jego opłacalności przy naszym trybie jazdy. Po drugie, spadek mocy i problemy wynikające z posiadania instalacji gazowej. Nikt nie ukrywa, że najważniejszym czynnikiem przy decyzji na konkretny sposób zasilania samochodu jest cena instalacji i koszt jej utrzymania, a także zyski, jakie będzie ponosił użytkownik w kolejnych latach jej stosowania. Nie można zapomnieć również o mocy silnika i jego parametrach, zmieniających się po przejściu na LPG.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o instalacjach typu LPG, a także CNG, zajrzyj na stronę index.php?pokaz=wiadomosc&id=24. Znajdziesz tam też adresy tarnowskich firm, instalujących układy zasilania gazem.
Odnośnik do artykułu o układach gazowych znajdują się również na głównej stronie portalu w ramce "Polecamy"

Komentarze...