Nietypowy koncert w "Alchemiku" - zmiana terminu
access_time 2007-03-13 08:48:52
Jeśli idąc na koncert jazzowy oczekujecie rozbudowanego instrumentarium i elektryzujących partii solowych na rtąbce, saksofonie, pianinie, czy kontrabasie, to żadnego z tych elementów nie usłyszycie 17 marca w Alchemiku. Zaproszona na ten wieczór formacja o nazwie "Monk" nie korzysta bowiem z instrumentów. Całość aranżacji odbywa się przy pomocy głosu.
Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze "grają". Swoją twórczość określają jako "współczesną jazzowo - popową muzykę a'capella".
"Monk", w języku elfickim, oznacza prawdopodobnie 'dobry, porządny, bez skazy', ale nazwa zespołu ma inne źródło. Pochodzi od nazwiska jazzmana Theloniousa Monka. Członkowie zespołu, wtedy jeszcze bez nazwy, jadąc na swój pierwszy koncert, nucili słynny standard tego kompozytora pt. "Blue Monk". I tak zupełnie przypadkowo i zarazem naturalnie zapożyczyli cześć tytułu utworu, od tej pory podpisując się MONK.

MONK brał udział i zdobywał nagrody na wielu festiwalach i przeglądach, m.in.:
Grand Prix Przeglądu Młodych Talentów - Tarnów 1996,
III miejsca na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Lublinie - Żakeria - 1997, 1998
Finał Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie - 1997, 1999
występy podczas prestiżowego Ogólnopolski Festiwal "Tydzień Talentów" w Tarnowie - 1997, 2004,
Festiwal Jazzowy "Jazz Joy Spring" - Daugavpils (Łotwa) - 1999
gospodarz festiwalu "Fantastyczne Śpiewanie", Tarnów 1998 - (gościnny występ na płycie pt. "Fantastyczne Śpiewanie" z utworami Witka Wolnego wydanej z okazji festiwalu).

Zespół będzie można zobaczyć i usłyszeć 17 marca o godz. 20.00 (a nie jak wcześniej pisano - 24 marca.) w kawiarni "Alchemik" przy ul. Żydowskiej 20.
Komentarze...