Maria Peszek w Tarnowie
access_time 2007-03-15 15:47:54
Wszyscy pamiętamy chyba doskonałą piosenkę pt. "Moje miasto". Nie wszyscy jednak kojarzą ją z konkretnym nazwiskiem, a jest nim Peszek - Maria Peszek. Po sukcesie płyty "Miasto mania" z 2005 roku przyszedł czas na poszerzenie przekazu muzycznego o obraz i ruch.
peszek Zdarzenie teatralno-muzyczne "Misto mania na żywo", bo o nim tutaj mowa, łączy w sobie elementy koncertu, teatru oraz multimedialnej instalacji artystycznej. Całość przypominać może nieco performance, z tym, że jest on perfekcyjnie zaplanowany. Daje to efekt, który porównać można do videoklipu na żywo.
Oprócz nietuzinkowego pomysłu, atutem "Miasto manii" jest udział wybitnych muzyków. Wśród nich wymienić warto chociażby Wojciecha Waglewskiego, który skomponował piosenki, czy Fisza oraz Emade. Na koncertach Marii Peszek towarzyszą: Michał Fox Król - instrumenty klawiszowe, Wojtek Traczyk - kontrabas, Mariusz Wróblewski - gitara, Marcin Ułanowski - perkusja.

Za płytę "Miasto mania" Maria Peszek została nagrodzona prestiżowymi nagrodami Gazety Wyborczej i Tygodnika Przekrój, oraz Fryderykiem w kategorii Nowa Twarz w Fonografii. W rok po jej wydaniu, w litopadzie ubiegłego roku, na rynku pojawiło się dwupłytowe wydawnictwo równiez pod tytułem "Miasto mania". Na dodatkowym krążku zamieszczono koncertowe wykonania kilku znanych już wcześniej piosenek i dwóch nowych kompozycji. Swoje miejsce znalazły tam również dwie nieznane wcześniej piosenki nagrane nie w studiu, a w warunkach domowych, film paradokumentalny "cHwil" oraz dwa teledyski.

Po spektakularnym sukcesie projektu "Miasto mania na żywo" w warszawskiej Fabryce Trzciny jej pomysłodawczyni wyrusza w trasę koncertową. Maria Peszek 1 kwietnia gościć będzie w Piwnicach TCK. Początek koncertu o godzinie 20.00. Bilety na to wydarzenie znajdują się już w przedsprzedaży, a ich cena wynosi 25 zł. W dniu koncertu wejściówki kupić będzie można po 30 zł.
Komentarze...