Energetyczne dźwięki w piwnicach TCK – koncert zespołu Des Moines. (relacja, zdjęcia i nagrania)
access_time 2007-03-24 17:57:37
Zespół Des Moines wystąpił po raz pierwszy na scenie TCK. Organizatorzy imprezy przygotowali również niespodziankę. Przed publicznością zaprezentowała się również młoda formacja z Żabna - Schizofrenia.
Des_moinesGrupa wystąpiła w czwartek podczas marcowej edycji Kultury Be. Zespół występuje stosunkowo krótko, ma na swoim koncie koncerty w Żabnie, Radłowie, Niedomicach. Kwartet w składzie: Krzysiek, Mateusz, Tobiasz, Szczepan gra szeroko rozumianego rocka. Zespół zwrócił uwagę organizatorów imprezy Kultura Be, dlatego został poproszony, aby ponownie pokazał się na scenie TCK.

A później … spotkanie z gwiazdą wieczoru, zespołem Des Moines. Grupa powstała w 1990 roku i jest prowadzona przez Wojciecha Orszulaka kojarzonego z Kabaretem Moralnego Niepokoju. W twórczości grupy odnajdujemy rock, grunge, a nawet regge.

W czasie koncertu w TCK zespół zaprezentował aranżacje rockowe nagrane na kolejnym krążku grupy "Mahijo". Aplauz publiczności po koncercie spowodował, że grupa ponownie weszła na scenę i jeszcze raz wystąpiła przed tarnowską widownią. Zespół bisował trzy razy. Widać, że występ grupy podobał się niewielkiej, ale jakże wspaniałej publiczności.

Des Moines w akcji...

lub->POBIERZ


tekst i nagrania: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl %%br%%
Komentarze...