Tarnowianie ma Mistrzostwach Polski w Kung Fu
access_time 2007-05-17 18:45:28
Dnia 12.05.2007 r. w Warszawie odbyły się III Mistrzostwa Polski Wushu Juniorów w których wzięli udział zawodnicy Tarnowskiej Szkoły Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen w składzie Gabriela Żmuda, Patryk Tarnowski, Tomasz Bilut prowadzeni przez trenera Roberta Maślankę, zdobywając trzy złote medale i jeden brązowy.

Zawodnicy startowali w następujących kategoriach sportowych:
W kategorii 9-11 lat formy tradycyjne Gabriela Żmuda - złoty medal.
W kategorii 15-17 lat forma Tai Chi sportowe Tomasz Bilut - złoty medal i Tai Chi tradycyjne Tomasz Bilut - złoty medal.
W kategorii 15-17 lat forma z bronią różną (podwójne sztylety) Patryk Tarnowski - brązowy medal.

Bardzo miłym wydarzeniem w czasie trwania zawodów było wręczenie certyfikatu nominacji na stopień mistrzowski 1 Duan dla trenera Roberta Maślanki przez prezesa Polskiego Związku Wushu pana Piotra Osucha.

W zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników z całej Polski startujących w różnych konkurencjach sportowych, zaprezentowali oni ponad 200 form i układów. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dużej pomocy pana Tomasza Szczepanika współwłaściciela firmy KRIST, który ufundował nagrody dla medalistów.

Już niebawem zawodników czeka kolejna rywalizacja związana z udziałem w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski WUSHU, na których rozgrywane będą konkurencje walk i form juniorów oraz seniorów. Na zawodach spodziewani są zawodnicy z światowej czołówki KUNG-FU z takich krajów jak Chiny, Tajwan, Tajlandia, Rosja, Ukraina a także uczestnicy z państw Unii Europejskiej.

Komentarze...