„Dozwolone do 21” - inauguracja już dziś!
access_time 2007-05-24 11:09:37
W Tarnowie trwają przygotowania do 25 edycji Międzynarodowego festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”, który odbędzie się w dniach od 24 do 27 maja 2007 roku. Projekcje odbywały się będą w teatrze im. L. Solskiego. Pierwsza już jutro o godzinie 12:00.
Jak wiadomo Festiwal cieszy się dużą popularnością zarówno w Tarnowie jak i w całej Polsce i niewątpliwą ciekawostką tego festiwalu jest fakt, że po raz pierwszy w jego historii, do konkursu zgłoszone zostały filmy z Korei. Pozostałe kraje, z których nadesłano filmy to: Białoruś, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Szwecja i oczywiście Polska.
 
Prace młodych twórców będą oceniane przez profesjonalne jury w składzie: Magdalena Łazarkiewicz - reżyser, Witold Kon - Przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce, Wolfgang Frezer-przedstawiciel Światowej Unii Filmu Niezależnego, Tomasz Schimscheiner - aktor i Marcin Hycnar - aktor.
 
Filmy konkursowe oceni także 5-cio osobowe jury młodzieżowe, w skład którego wchodzą uczniowie tarnowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Marta Komorowska, Dyrektor Pałacu Młodzieży o festiwalu:


lub->POBIERZProgram 25. Międzynarodowego festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21” obejmuje oprócz projekcji konkursowych także pokaz filmów z 50-lecia Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, projekcję filmu Magdaleny Łazarkiewicz, koncert jazzowy w wykonaniu Wojtek Groborz Trio, „Wieczór z Gwiazdą” z udziałem Magdaleny Łazarkiewicz, Tomasza Schimscheinera i Marcina Hycnara, pokaz sprzętu cyfrowego przygotowany przez firmę BEiKS Sp.j,  a także imprezę plenerową pn. „Muzyka nocą”.
 
Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa, patronat artystyczny nad imprezą objęła Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Teatralna i Telewizyjna im. Leona Schillera w Łodzi i Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA.
 
Festiwal zostanie zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie oraz Urzędu Miasta Tarnowa.
 
Sponsorami Festiwalu są: Karpacka Spółka Gazownictwa, TOP 8000, BEiKS  Sp.j., Kopalnia Soli w Bochni.
 
Patronat medialny nad Festiwalem objęli: TVP Kultura, Kino Polska, Radio Kraków, Radio eska, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TEMI, Małopolska Telewizja Kablowa, RDN Małopolska, wiadomości24.pl, Interia.pl, Filmforum.pl, Tarnow.pl, Intarnet.pl, a także nasz portal - Tarnow.net.pl.
 
Wszystkie projekcje filmów odbędą się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie a wstęp na pokazy filmów jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu wszystkich, którzy choć na chwilę pragną znaleźć się w świecie filmu niezależnego i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Marta Komorowska o rozpoczęciu festiwalu:


lub->POBIERZSzczegółowy program imprezy :
 
PROGRAM
25. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO
„Dozwolone do 21”
 
24.05.2007 (czwartek)
 
12.00 – 14.00 - pokaz filmów z 50-lecia Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz filmów nagrodzonych podczas tarnowskich edycji Festiwalu – Teatr
15.00 – 17.45 - projekcje konkursowe /I/ - Teatr
18.00 - Uroczysta Inauguracja 25 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21” – Teatr
20.00 - impreza towarzysząca – Koncert Wojciech Groborz Trio – klub festiwalowy Restauracja „Bombaj Music”
 
25.05.2007 (piątek)
 
10.30 – 14.00 - projekcje konkursowe /II/ - Teatr
16.00 – 19.00 - projekcje konkursowe /III/ - Teatr
16.00 – 19.00 - pokaz sprzętu cyfrowego firmy BEiKS Sp.j. w Bombaj Music
21.00 - impreza towarzysząca „Wieczór z Gwiazdą” – spotkanie z: Magdaleną Łazarkiewicz (reżyser), Tomaszem Schimscheinerem (aktor serialu „Na wspólnej”), Maciejem Hycnarem (aktor) – kawiarnia Alchemik
 
26.05.2007 (sobota)
 
10.30 – 13.00 - projekcje konkursowe /IV/ - Teatr
15.00 – 19.00 - Projekcja Filmu Magdaleny Łazarkiewicz – Teatr
20.00 - impreza towarzysząca „Muzyka nocą” – Piknik w Państwowym Stadzie Ogierów w Klikowej
 
27.05.2007 (niedziela)
 
11.00 - uroczyste Zakończenie 25 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21” – wręczenie nagród laureatom – Teatr
 
 
Kamil Zyznar – kamil.art@poczta.fm
Komentarze...