W poniedziałek Kino Młodego Widza oraz trzy projekcje konkursowe (nowe fotografie!)
access_time 2007-05-21 01:20:38
W ramach 21 Tarnowskiej nagrody Filmowej odbędzie się dziś pięć pokazów bajek jednego filmu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży oraz część konkursowa skierowana do dorosłych.

%%br%%

O godzinie 9:00 w kinie Marzenie rozpocznie się cykl pokazów Kino Młodego Widza. Będzie można obejrzeć zestaw bajek TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu. Wśród nich znajdą się:
"Len",
"O Królewnie zaklętej w żabę",
"Krawiec niteczka",
"Dwanaście miesięcy",
oraz "Lodowa góra".
O 11:00 rozpocznie się projekcja filmu "Tryumf Pana Kleksa" w reżyserii K. Gradowskiego, skierowanego do młodszej i starszej młodzieży. Po bloku skierowanym do najmłodszych nastąpi przerwa przed wieczornymi projekcjami konkursowymi. Wyświetlone zostaną trzy filmy ubiegające się o o statuetkę Leliwity, Maszkarona i Jury Młodzieżowego: "Przebacz" o godzinie 16:30, "Aleja gówniarzy" o godz. 18:30 oraz "Rezerwat" o 20:30. Dla naszych internautów mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na filmy: "Przebacz" oraz "Aleja gówniarzy". Aby mieć szansę je wygrać, należy na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl nadesłać e-maila zatytułowanego Przebacz lub Aleja gówniarzy i zawierającego imię, nazwisko oraz numer telefonu nadawcy. Losowanie o godzinie 14:30!

O godzinie 21:00 przewidziano plenerową projekcję filmu "Sublokator" z 1966 roku z udziałem Jana Machulskiego.

"PRZEBACZ", reż. Marek Stacharski godz. 16:30
20-letni Stan należy do ulicznego gangu. Napada na ludzi, okrada sklepy. Pewnej nocy Stan pod silną presją grupy gwałci młodą dziewczynę Joannę. Podczas ucieczki przed policją, po próbie kolejnego włamania, Stan łamie nogę. Przebywa w szpitalu, w którym Joanna pracuje jako pielęgniarka. Dziewczyna nie rozpoznaje swojego oprawcy ale chłopak poznaje dziewczynę. Teraz jest skazany na jej opiekę. W chłopcu narasta poczucie winy oraz rodzi się uczucie do dziewczyny.

reżyseria: Marek Stacharski
scenariusz: Marek Stacharski
zdjęcia: Per Tingleff
scenografia: Stefan Brysiak
obsada: Bartosz Turzyński (Stan), Aleksandra Nieśpielak (Joanna), Gabriela Kownacka (matka Stana), Marcin Kwaśny (Robert)
czas trwania: 82 min.

"ALEJA GÓWNIARZY", reż. Piotr Szczepański godz. 18:30
Marcin, 28-letni bezrobotny polonista próbujący się pozbierać po rozstaniu z dziewczyną, Kasią, decyduje się rozpocząć nowe życie w Warszawie. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu dwunastu godzin ostatniej nocy w Łodzi, która miała zakończyć się spokojnym pożegnaniem ze znajomymi, a zamienia się w przygodę trwającą do świtu. Punktem zwrotnym jest moment zgubienia telefonu komórkowego przez Marcina.

Znajduje go Kasia, która w wyniku pewnego nieporozumienia rozpoczyna grę z Marcinem: zostawia mu ślady w mieście, informacje u znajomych, lecz zawsze jest o krok przed nim. Marcin podąża śladami Kasi uświadamiając sobie, że szuka tak naprawdę jej, a nie telefonu.

reżyseria: Piotr Szczepański
scenariusz: Piotr Szczepański
zdjęcia: Piotr Szczepański
muzyka: Cool Kids of Death
scenografia: Paulina Połom
obsada: Marcin Brzozowski (Marcin), Ewa Łukasiewicz (Kasia), Bartosz Picher (Igor), Marcel Wiercichowski (Jan), Matylda Paszczenko (Agata)
czas trwania: 87 min.

"REZERWAT" (roboczy tytuł: "Praskie miraże"), reż. Łukasz Pałkowski godz. 20:30

Film jest opowieścią o trójce, tylko pozornie nie mających ze sobą nic wspólnego, ludzi. Spotkanie tych indywidualności, to jak zderzenie trzech odmiennych światów. Każdy z nich na nowo będzie musiał zdefiniować podstawowe pojęcia, co to jest moralność, lojalność, przyjaźń?

Wewnętrzna transformacja poszczególnych bohaterów to jednakże dopiero początek drogi. Podstawową kwestią pozostaje wybór, czy trwać na nowej życiowej ścieżce, stawić czoła przeciwnościom czy jedynie podporządkować się temu, co daje los? Tak zwany kodeks praski, z nieokreślonego zbioru zasad i obyczajów, stanie się fundamentem pod dekalog przyszłych postaw bohaterów: młodego fotografa, rudego chłopca oraz fryzjerki Hanki.

reżyseria: Łukasz Palkowski
scenariusz: Łukasz Palkowski, Marcin Kwaśny
zdjęcia: Paweł Sobczyk
muzyka: Sebastian Krajewski
scenografia: Joanna Białousz
obsada aktorska: Marcin Kwaśny (Marcin Wilczyński), Sonia Bohosiewicz (Hanka B), Grzegorz Palkowski (rudy chłopiec), Tomasz Karolak (Rysiek), Artur Dziurman (Roman)


Konkurs zwyciężyli:
Piotr S.
Krzysztof L.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...